Euro
10.0167
-0.52%
Dolar
8.412
-0.52%
Altın
495.05
-0.43%
Borsa
1.388
-0.28%
Bitcoin
333.060
-1.92%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C
  Başbakan Erdoğan futbolcu olsaydı ne olurdu - İzle

  Başbakan Erdoğan futbolcu olsaydı ne olurdu - İzle

  Merhum babası Ahmet Erdoğan, Başbakan Erdoğan'ın Fenerbahçe'ye gitmesine izin verseydi, nasıl bir futbolcu olurdu? Türkiye nasıl bir Türkiye olurdu? İşte olacakların kurgulandığı o video..
  • 06.08.2014 - 02:49

  Başbakan Erdoğan futbolcu olsaydı ne olurdu - İzle #1

  Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın babasının futbola izin vermemesiyle siyasete girişini anlatan sosyal medyadaki "Babası Futbol Oynamasına İzin Verseydi..." videosu üzerine organize olan gençler, Erdoğan'ın babası Ahmet Erdoğan'ın kabri başında dua etti. 

  Başbakan Erdoğan futbolcu olsaydı ne olurdu

  ERDOĞAN'NIN BABASININ MEZARINDA DUA ETTİLER

  Gönüllüler tarafından hazırlanan ve sosyal paylaşım sitelerinde yer alan "Babası Futbol Oynamasına İzin Verseydi..." videosu üzerinden organize olan bir grup genç, Karacaahmet Mezarlığı'nda bir araya geldi. Gençler, burada Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan'ın annesi Tenzile ve babası Ahmet Erdoğan'ın mezarı başında Fatiha okudu. 

  "MEKANLARI CENNET OLSUN"

  Burada grup adına açıklama yapan Mustafa Akif Ekşi, Erdoğan'ın 1976'da Fenerbahçe'den gelen teklife babasının izin vermemesiyle başlayan siyasi kariyerini ve ülkede yaptığı reformları anlatan videodan etkilendiklerini söyleyerek, Recep Tayyip Erdoğan'ın davasının aşığı olduklarını dile getirdi. 

  Erdoğan'ın annesi ve babasına "Başbakan" yetiştirdikleri için şükran borçlu olduklarını anlatan Ekşi, "Dünyanın böyle bir liderden istifade etmesini sağladıkları için Allah iki cihanda da makamlarını ala eylesin" dedi. 

  "İYİ Kİ BABASI FUTBOL OYNATMAMIŞ"

  Hayır görünende şer, şer görünende de hayır olabileceğini anlatan Ekşi, şunları kaydetti: 

  "Zamanında Ahmet Erdoğan amcamızın Recep Tayyip Erdoğan'ın futbol oynamasına engel olması, o dönemde sayın Başbakanımız için şer görünse de ümmet için hayra döndü. Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı tanıdığımız günden bugüne, ilk defa onun üzüldüğü bir şeye çok sevindik. Zira onu futbol oynamaması, bugün bizim böyle bir lider sahip olmamıza vesile oldu."

  MAKEDONYALI GENÇLER DE GELDİ

  Gruptakilerden Makedonyalı Nureddin Dearı ise Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek amacıyla Makedon ve Arnavutlardan oluşan bir grupla Balkanlar'dan geldiklerini ifade ederek, "Tenzile Anne" ve "Ahmet Baba"ya dua ettiklerini söyledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir