Euro
14.4144
-0.38%
Dolar
12.7544
-0.48%
Altın
733.48
-0.21%
Borsa
1.809
0%
Bitcoin
724.998
-0.10%
15ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 15 C

  Başbakan'dan Gezicilere sert tepki

  İzmir'de konuşan Başbakan Yıldırım, havalimanı yapımına karşı çıkan Gezicilere sert sözlerle yüklendi.
  • 05.07.2016 - 16:35
  Başbakan'dan Gezicilere sert tepki

  Başbakan Binali Yıldırım, İzmir'de partisinin bayramlaşma törenine katıldı. Başbakan, burada kameralar karşısına geçerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

  "ÇİLEDEN ÇIKTILAR"

  Havalimanı karşıtı eylem yapan Gezicilere yüklenen Başbakan, "Biz havaalanı yapmaya karar verdik iyice çileden çıktılar. Geziciler, tek tek sahaya indiler.

  "SİZ NE İSTİYORSUNUZ"

  Ne o, 'biz havaalanı istemiyoruz, biz yol istemiyoruz, biz köprü istemiyoruz' siz ne istiyorsunuz? Onların ne istediğini iyi biliyorsunuz değil mi? Onlar, Türkiye ayağa kalkmasın istiyorlar; yağma yok, Türkiye'yi hiçbir şekilde durduramazlar" şeklinde konuştu.

  Başbakan dan Gezicilere sert tepki #1

  Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasından satır başları;

  "14 yılı geride bıraktık. Milletimize şükranlarımızı sunuyoruz. AK Parti vatandaşına tepeden bakan değil, vatandaşın için gelen vatandaşla geleceğe yürüyen bir partidir. Kalkınmada Türkiye'ye çağ atlattık. Bunları yaparken bir yandan hizmet yaptık bir yandan da vesayet odakları ile mücadele ettik. Hatırlayın partimizi kapatmaya çalıştılar ama cevaplarını aldılar. Cumhurbaşkanını size seçtirmeyiz dediler yine aldılar cevaplarını, Recep Tayyip Erdoğan'ı seçtik. Yargı darbesiyle hükümeti devirmeye kalktılar ama milletimiz onlara cevaplarını verdi.Hiç endişe etmeyin engelleri aşa aşa geliyoruz.

  Hem içeride hem dışarıda dostluklarımızı arttıracağız. 79 milyon vatan evladını kardeş yapacağız. Asla ve asla birbirimize karşı öf bile demeyeceğiz. Bu ülke hepimize yeter. Bayram af günüdür.Barış Günüdür. Bayramlar rahmete giriş günüdür. Buradan bu mübarek gün vesilesi ile milletime seslenmek istiyorum. Türkiye'yi bölmeye çalışanlar var. Asla ve asla başaramayacaklar. Milletimiz rahat olsun. Türkiye'de terörü ülkenin gündeminden çıkarmaya karar verdik. Şehirleri temizledik şimdi de kırsalı temizliyoruz. Bunların sırtını sıvazlayanları da biliyoruz. Onları da takip ediyoruz.

  LİCE OPERASYONU

  Geçen gün Lice'de bir operasyon yapıldı. 67 milyon kök kenevir, 40 ton esrar, 40-50 çalıntı araba ve bir cephanellik bulundu. Terör yandaşlarına göz kırpan batılı dostlarıma sesleniyorum. Bu ateş sizi de yakacak. Bu mücadeleye kayıtsız kalacağınıza, terör örgütlerine göz kırpacağınıza gelin bir olalım, insanlık görevimizi yerine getirelim. Bunların dini yok, kutsalı yok. Hiç günahı olmayan insanları gözlerini kırpmadan öldürdüler. Bunlar öldürme makineleri. Bunlar insanlıktan nasibini almamıştır. PKK'sı da YPG'si de hepsinin hesabı görülecek.

  İSTANBUL VE İZMİR BİRBİRİNE YAKLAŞIYOR

  İstanbul ve İzmir birbirine yaklaşıyor. 50 yıllık hayal gerçeğe döndü. Geçtiğimiz hafta Osmangazi Köprüsü'nü açtık. Bunlar hayal bile edemedikleri eserlere çamur atmak istiyorlar. 3.5 yılda yaptık, dünyanın 4. büyük köprüsünü İzmir'e kazandırdı. AK Parti laf üstüne laf değil taş üstüne taş koyan bir parti. Ağustos 26'da dünyanın en geniş köprüsünü açacağız. Yavuz Sultan Selim geliyor. AK parti demek geçmişi geleceğe taşıyan parti demek. Marmaray'a kardeş geliyor, Avrasya tüneli açılıyor."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir