Petrol
109.9
-1.48%
Euro
16.34
1.39%
Dolar
15.66
1.16%
Altın
918.06
-0.39%
Borsa
2397
-0.90%
Bitcoin
477.000
-1.11%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C
  Berat Albayrak: Darbecilerin sızmadığı kurum yoktur

  Berat Albayrak: Darbecilerin sızmadığı kurum yoktur

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, darbe girişimi ile ilgili "Millet böyle zulüm görmedi" ifadelerini kullandı.
  • Haber Merkezi
  • 26.07.2016 - 12:47

  Berat Albayrak: Darbecilerin sızmadığı kurum yoktur #1

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Darbe girişimi ile ilgili yaptığı açıklamada, bu yapının her kuruma sızmış olduğunu ve Rus uçağının düşürülmesinden Uludere'nin bombalanmasına kadar birçok olayın yeniden inceleneceğini söyledi.

  "UMUTSUZLUĞA KAPILMADIK"

  "Açık bir darbe girişimiydi. Kaç telefon görüşmesi sonrası, resim kafamızda netleşince şüphe duymadık. Bu yapı, darbe girişimi hiçbir şekilde karamsarlığa düşmedik. Her ne kadar operasyon insanlara karşı çevrilen silahlar tanklar bombalar Meclis'imizin başına gelenler ancak hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmadık.

  Bekliyorduk, ama bugün ama yarın. Bu terör örgütünün halka kalkışma yapacaklarını bekliyorduk. Bu yapı ne için hazırlandığının belki zirvesiydi. Sözde bir eğitim, toplumun gelişmesi motivasyonuna dayalı anlatılsa da hep bu sistematik düzen üzerine yürüdü.

  Berat Albayrak'tan Uludere açıklaması VİDEO

  "HİÇBİR DARBEDE MİLLETE BÖYLE BİR ZULÜM OLMADI"

  Burada önemli nokta dünki zirve. Tüm toplumun beklediği özlenen bir fotoğraf bu. Çok yakın bir şekilde takip edilecek. Konu vatansa gerisi teferrüattırın ete kemiğe bürünmüş hali. Geçmişteki darbe girişimlerinde bu kadar net zulüm yapıldığı dönem yoktur.

  "BU YAPININ SIZMADIĞI KURUM YOKTUR"

  Bu yapının sızmadığı kurum yoktur. Bu iradeyle birlikte adaletli bir bakış açısıyla bakmak gerekir, cadı avı çerçevesinde bakmak değil. Her kurum değerlendiriyor, değerlendirecektir.

  "RUS UÇAĞININ DÜŞÜRÜLMESİ OLAYI DA YENİDEN İNCELENECEK"

  Uludere gibi Rus uçağının düşürülmesi gibi konuların tekrar inceleneceğini düşünüyorum. Rusya ile ilişkilerin normalleşmesine biz de olumlu bakıyoruz. Biz süreci yakından takip ediyoruz. Ülkemizin menfaati konusunda her türlü ilişkiye olumlu bakıyoruz."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir