Euro
15.1705
-0.48%
Dolar
13.3791
-0.34%
Altın
793.7290
-0.26%
Borsa
2,014.94
-1.33%
Bitcoin
579.004
0.56%
8ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 8 C
  Cem Yılmaz Erdoğan'a hakaret eden komedyeni eleştirdi

  Cem Yılmaz Erdoğan'a hakaret eden komedyeni eleştirdi

  Cem Yılmaz baskı yüzünden politik espriler yapamıyor iddialarına Erdoğan'a hakaret eden Alman komedyen üzerinden cevap verdi.
  • 13.04.2016 - 14:16

  Cem Yılmaz Erdoğan a hakaret eden komedyeni eleştirdi #1

  Sevilen komedyen Cem Yılmaz, "İşte bak Alman komedyen yaptı. Hiç kimseyi sevmiyorum ki o kadar bir tarafa angaje olup bir tarafa bir şey söyleyelim böyle bir duygum yok. Bu demode eleştiri kalıbının kırılması lazım bize faydası yok" dedi.

  Boğaziçi Üniversitesi Öğrenci Temsil Kurulu (ÖTK) Ödülleri’nde Oyuncu/Yönetmen kategorisinde En Sevilen Mezun ödülüne layık görülen Cem Yılmaz, ödülünü almak üzere Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrencilerle buluştu.

  Sahneye çıkan ünlü komedyen, "Cem Yılmaz hiç komik değil, Cem Yılmaz bitti artık" ve "siyasi baskıdan dolayı siyasi ve politik espri yapamıyor" iddialarına cevap verdi.

  "O TÜR BİR MUHALEFETLE İLGİLENMİYORUM"

  Yaşam şeklinin belli olduğunu anlatan Cem Yılmaz, "Ben o tür bir muhalefetle ilgilenmiyorum" diye konuştu.

  Yılmaz devamında şunları söyledi:

  ALMAN KOMEDYENE ELEŞTİRİ

  "İşte bak Alman komedyen yaptı. Hiç kimseyi sevmiyorum ki o kadar bir tarafa angaje olup bir tarafa bir şey söyleyelim böyle bir duygum yok. Bu demode eleştiri kalıbının kırılması lazım bize faydası yok”

  "BEN BİTMEDİM AMA BİLETLER BİTTİ"

  Ünlü sanatçı ayrıca "Yaptığınla müsterih olacaksın, şakalarının sınırını bileceksin. Biz de 'profesyonel komiklere alternatif olalım' diye yola çıkmıştık. Benim 20 senedir duyduğum bir laf var; "Cem Yılmaz hiç komik değil, Cem Yılmaz bitti artık" Belki de biletlerdir biten. Komiklik değişken bir iştir. Herhangi bir görüşe, herhangi bir tarafa angaje olmayan bir bakış açısını izleyicilerle paylaşmaktır. Dolayısıyla bu işin bayrağının devredilmesi diye bir şey söz konusu olamaz. Bu bakışa sahip olan herkeste kendimin devamını görebilirim. Her zaman sizden daha komik insanlar olmuştur, olacaktır" diye konuştu.

  Cem Yılmaz’a En Sevilen Mezun Ödülü VİDEO

  ERDOĞAN'A HAKARET EDEN ALMAN KOMEDYEN

  Komedyen Jan Böhmermann, Alman ikinci kanalı ZDF´te “Neo Magazin Royale” adlı kendi programında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik hakarete varan bir şiir yayınlamış, büyük tepki toplamıştı.


  Görüş Bildir