Euro
15.1301
-0.66%
Dolar
13.5426
-0.79%
Altın
777.6400
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
509.900
1.49%
5ºC
İstanbul
Çok bulutlu 5 C
  Cemil Bayık'ın yakalanan adamı: Bizi getirenler kaçtı

  Cemil Bayık'ın yakalanan adamı: Bizi getirenler kaçtı

  Cemil Bayık’ın bizzat görevlendirdiği keskin nişancı ekibinde yer alan ve teslim olan teröristler itiraflarda bulundu
  • Haber Merkezi
  • 17.04.2016 - 14:15

  Hakkari Yüksekova Kuruköy belgesinde PKK’nın ‘Güngör Mahallesi sorumlusu’ olan ve bizzat terör örgütü PKK’nın şehir yapılanması KCK’nın Yürütme Konseyi Başkanı Cemil Bayık tarafından görevlendirilen keskin nişancı ve onu koruyan 6 adamı, önceki gün teslim oldu.

  Cemil Bayık ın yakalanan adamı: Bizi getirenler kaçtı #1

  BİZİ ÖLÜM ÇEMBERİNE BIRAKIP KAÇTILAR

  Teröristlerden ikisi verdikleri ilk ifadelerinde PKK’yla ilgili itiraflarda bulundu. Görüntülü olarak ifade veren teröristler, “Halk sizi bekliyor” diye kandırıldıklarını, kendilerini Yüksekova’ya getirenlerin kaçtıklarını belirterek, “Bizi ölüm çemberine terk ettiler” dediler. Haklarında adli işlem başlatılan teröristlerden ilki ifadesinde şunları söyledi:

  Teslim olan teröristler: Bizi buraya getirenler ölüme terk edip kaçtılar VİDEO

  BİR YIL YPG’DE KALDIM

  “Bize ‘Halk siz bekliyor, halk kendisini savunacak askerleri arıyor, sizler de halkın beklediği askerlersiniz’ denildi. Ancak bize söylenenler olmadı. Kandırıldık, kandırıldığımızı gördük. Denetiminde olduğumuz adamlar bizi bırakıp kaçtılar, bizi ölüme terk ettiler. Kaçıp gittiler, bundan sonra onların, teröristlerin gerçek yüzünü burada gördük. Şu anda örgüte katıldığım için çok çok pişmanım. Örgüte 2010 yılında katıldım. 4 yıl kırsalda, 1 yıl YPG’de kaldım. Kobani’de 2-3 ay savaştım. Sonra diğer taraflara geçtim. Ondan sonra yine direkt kırsala geçtim. Kırsaldan sonra da Yüksekova’ya geçtim.”

  Cemil Bayık ın yakalanan adamı: Bizi getirenler kaçtı #2

  EVLERİ DELİN, HER ŞEYİ ALIN

  Bize ‘Evleri falan delin, her şeyi alın, değerli eşyaları alın, paraları alın bize getirin’ denildi. Eğer para bulduysak gidip teslim ettik. ‘İhtiyaçlarınızı oralarda karşılayın’ dediler, bizi burada tek başımıza bıraktılar.

  "GERÇEK YÜZLERİNİ GÖRDÜM" DEDİ

  Gerçek yüzlerini gördüm, o yüzden teslim oldum. Bizi öne sürüp kendileri rahat rahat kaçtılar. Bizleri bir çemberin içinde bırakıp, ölüme sürekleyip, kendileri kaçtı. Gerçek yüzlerini gördüm, o yüzden pişmanım.”


  Görüş Bildir