Petrol
85.18
-2.29%
Euro
18.1684
0.06%
Dolar
18.5205
0.08%
Altın
990.26
0.24%
Borsa
318
0.00%
Bitcoin
368.842
2.37%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C
  Erdoğan'dan Obama'nın özel temsilcisine fırça

  Erdoğan'dan Obama'nın özel temsilcisine fırça

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Amerika'da bulunduğu sırada, Obama'nın Kobani'de ödül alan özel temsilcisine kızdığı iddia edildi.
  • Haber Merkezi
  • 25.09.2016 - 16:00

  Hürriyet'in Washington temsilcisi Tolga Tanış'ın Erdoğan notları başlığıyla aktardığı bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Başkan Yardımcısı Joe Biden'la görüşmesinde, Obama'nın özel temsilcisi de toplantıdaydı.

  OBAMA'NIN ÖZEL TEMSİLCİSİNİ UYARDI: BİR DAHA YAPMA

  Buna göre, Erdoğan Amerika'nın YPG'ye yaptığı desteği eleştirdiği konuşmasında sözü Obama'nın özel temsilcisi Brett McGurk'un Kobani'de YPG'den ödül almasına getirdi. Erdoğan toplantının çıkışında McGurk'un yanına giderek "Bir daha yapma" dedi.

  İşte yazıdaki o bölüm:

  "...Başkan Yardımcısı Joe Biden’la görüşmesinde de yapmış. Fetullah Gülen’le başlanıyor. Arada Reza Zarrab’a dair bölümler var. Sonra Suriye’ye geçiyorlar. Ve salonda bulunanlardan Obama’nın IŞİD’le Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk’ün şubatta Kobani’ye gidip YPG’den ödül almasına getiriyor konuyu. Ağır biçimde eleştiriyor. McGurk o sırada oturduğu yerden kaykılıp Erdoğan’ın kendisini kast ettiğini belli ediyor. ‘Tamam mesajı aldım’, demek istiyor. Ancak Erdoğan hırsını alamıyor. Toplantı bittikten sonra Amerikalıları salondan uğurlarken bu sefer McGurk’ün yüzüne de söylüyor. “Bir daha yapma” diyor.

  Erdoğan dan Obama nın özel temsilcisine fırça #1


  Görüş Bildir