Dolar
6.7636
0.4783%
Euro
7.6668
1.2038%
Altın
1718.3
1.1175%
Borsa
109536.92
0.39%
G. Altın
373.332
1.4632%
Bitcoin
66154
2.1408%
23ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 23 C

  Ertuğrul Özkök'e AK Parti adayı Aziz Babuşcu'dan tepki

  AK Parti milletvekili adayı Aziz Babuşcu'dan, Mursi'ye verilen idam kararına ilişkin haber için Ertuğrul Özkök'e sert tepki geldi.
  • 19.05.2015 - 15:33

  Ertuğrul Özkök'e AK Parti adayı Aziz Babuşcu'dan tepki

  e

  Hürriyet gazetesinin Muhammed Mursi'ye verilen idam kararını 'Yüzde 52 ile seçilmiş cumhurbaşkanına idam' başlığıyla duyurmasına yönelik tartışmalar sürüyor.

  Hürriyet'e en son eleştiri AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Aziz Babuşcu'dan geldi. Mursi manşeti üzerine Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök'e yüklenen Babuşcu, "Özköksüz Ertuğrul hakaret etmeyi vazife adlediyor" dedi.

  "MÜSLÜMAN KANI KIYMETSİZDİR ONLARA GÖRE"

  TGRT Haber’de yayınlanan “Haber Noktası” programına katılan Aziz Babuşcu, dünyanın, devrik Mısır Cumhurbaşkanı Mursi için verilen idam kararına gerekli tepkiyi göstermediğini söyledi. Babuşcu, "Bu kararı, dünya sessiz kalırsa, dünya halkları tepki ortaya koymazsa, bu darbeci diktatörler gözleri kara bir şekilde; nasıl daha önce darbeye karşı direnen insanlara karşı ‘kalpten vuracaksınız, göğüsten vuracaksınız’ talimatları vermişlerse bugün de bunu gerçekleştirmek isteyebilirler. Ben eminim ki dünya gereken tepkiyi ortaya koyacak. Sayın Cumhurbaşkanımız, bu anlamda dünyayı ayağa kaldıracak bir çağrıda bulundu, tepkisini ortaya koydu. Dünya, Müslüman coğrafyalarda böyle bir zulüm ortaya çıktığında sessizdir. Çünkü Müslüman kanı kıymetsizdir onlara göre ve Müslümanlar katlediliyorsa çok da önemli değildir" şeklinde konuştu.

  Medyanın, idam kararından yola çıkarak Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanına mesaj vermeye çalıştığını vurgulayan Aziz Babuşcu’nun eleştirilerinden en büyük payı yazar Ertuğrul Özkök aldı.

  "O MEDYANIN MANŞETİ İBRETLİKTİ"

  Babuşcu, "Buradan hareketle içe dönük mesaj vermeye çalışan, bu ülkenin bütün imkanlarının, kaynaklarının, fırsatlarının, kendi imkanı, kendi kaynağı, kendi fırsatı olduğuna inanan merkez, o merkezin sermayesi, o merkezin medyası ve o medyanın manşeti, doğrusu; daha büyük bir ibretlikti. Onların kinini, nefretini ifade eden… ‘Yüzde 52 ile seçilmiş cumhurbaşkanına idam kararı’ diyerek buraya bir mesaj vermeye çalıştılar, Cumhurbaşkanımız nezdinde bir mesaj. ‘Sonunuz Menderes gibi olacak’ da dediler ve şimdi de bunu; bir diktatörün, bir darbecinin, seçilmiş bir cumhurbaşkanına hukuki her türlü normdan ve kaygıdan uzak bir idam kararını, Türkiye koşullarında AK Parti karşıtlığı içinde verdikleri mücadele için de kullanacak basitliğe, sıradanlığa düştüler.

  ÖZKÖKSÜZ ERTUĞRUL HAKARET ETMEYİ VAZİFE ADDEDİYOR

  Malum medyanın başyazarları, köşelerinde her gün neredeyse, bu ülkenin cumhurbaşkanına, AK Parti kadrolarının seçilmiş başbakanına ve bakanlarına hakaret etmeyi, küfretmeyi marifet sayıyorlar. Hele başköşeye oturmuş Özköksüz Ertuğrul. Bunu özellikle söylüyorum; o Özköksüz Ertuğrul, her gün köşesinde Sayın Cumhurbaşkanına ya da seçilmiş AK Parti kadrolarına hakaret etmeyi kendine vazife addediyor. Böyle bir ülkede Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı, tek adam, diktatör diyerek, başkanlık sistemi bağlamında saldırabiliyorlar" dedi.

  Görüş Bildir