Petrol
102.62
-9.59%
Euro
17.4248
-0.64%
Dolar
16.9642
0.82%
Altın
963.34
-1.48%
Borsa
2371
0.00%
Bitcoin
343.881
3.01%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C
  Gaziantep Valisi'nin çarpıtılan sözleri

  Gaziantep Valisi'nin çarpıtılan sözleri

  Vali Ali Yerlikaya ile ilgili ortaya çıkan videoda, valinin 'teröristle empati yaptığı' görülüyordu ancak gerçek başka çıktı..
  • Haber Merkezi
  • 17.10.2016 - 12:17

  vali

  Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, İl Emniyet Müdürü Erhan Gülveren ile, kentte meydana gelen patlamalara ilişkin dün bir basın toplantısı düzenledi.

  DAEŞ TERÖRİSTİ İLE EMPATİ YAPTIĞI İDDİASI YALAN ÇIKTI

  Vali Yerlikaya'nın basın toplantısındaki bazı cümleleri cımbızlanarak sosyal medyada videolu yayınlandı. Yerlikaya'nın kısa ve karmaşık cümlelerle kurulan cümlesinden "DAEŞ teröristlerinin, komşulara sıkıntı olmasın diye kendisini inşaatta patlattığı" gibi ifadeler içeren bir anlam çıkıyordu.

  VALİNİN SÖZLERİ, USTACA BİÇİMDE CIMBIZLANDI

  Söz konusu video öyle profesyonel biçimde kırpılarak servis edilmişti ki, gerçeği söylemek gerekirse biz de bu oyuna geldik.

  OYSA GERÇEK DAHA BAŞKAYDI

  Oysa Vali Ali Yerlikaya'nın, basın toplantısındaki sözlerinin tamamına bakıldığında, Valinin DAEŞ teröristiyle empati yapmadığı, tam tersine "Polislerin komşular rahatsız olmasın diye, DAEŞ'li teröristi inşaatta etkisiz hale getirdi" şeklindeki anlam ortaya çıkıyordu.

  LAFI ÇEVİRMEDEN, ÖZÜR DİLİYORUZ

  Ensonhaber olarak, istemeden de olsa okuru yanıltarak bir hataya imza attığımız için, başta siz okurlarımızdan ardından da Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya'dan özür dileriz.

  Gaziantep Valisi'nden DAEŞ açıklaması VİDEO


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir