ensonhaber.com

AK Parti, kuruluşunun 22.yıl dönümünü kutluyor...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan önce söz alan Dağ, AK Parti'nin kuruluşunu andı.

AK Parti'nin kurulduğu dönemde Türk milletinin umudu olduğunu söyleyen Hamza Dağ, "Partimizin kurulması o dönemde karamsarlığa sürünmekte olan milletimiz için bir umut ışığı olmuştur. O günden sonra liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın söz verdiği gibi hamdolsun Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmamıştır." dedi.

Sözlerine devam eden Dağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öncülüğünde birçok önemli işe imza atıldığını belirtti.

"Türkiye’nin kaderini değiştiren işleri yaparken, vesayet odaklarının, darbe sevdalılarının saldırılarına göğüs gerdik"

Türkiye'nin kaderini değiştiren işler yapıldığının altını çizen Dağ, darbecilere ve vesayet odaklarına karşı yapılan mücadeleyi de unutmadı.

Dağ, "Türkiye’nin kaderini değiştiren işleri yaparken, vesayet odaklarının, darbe sevdalılarının ve Türkiye düşmanlarının saldırılarına hep birlikte göğüs gerdik. Bu mücadele ile birlikte bir zihniyet değişimi de gerçekleştirdik." ifadelerini kullandı.

"AK Parti milletimizin vicdanında müştereklerinde oluşmuş mahşer-i vicdanın sesidir"

AK Parti'nin mazlumların sesi, kimsesizlerin kimsesi olduğunun da altını çizen Dağ, "Geçen 22 yılda gördük ki AK Parti milletimizin vicdanında müştereklerinde oluşmuş mahşer-i vicdanın sesidir. AK Parti bu ülkede zulme uğrayanların yuvasıdır. AK Parti sessiz yığınların sesi, kimsesizlerin kimsesidir. Gönül coğrafyamızın umudu, müesses nizama karşı güçlü bir itirazın sesidir." şekliden konuştu.

Emine Erdoğan'a özel teşekkür

Dağ, AK Parti'nin kurulduğu ilk günden itibaren birçok önemli işte öncü olduğu ve büyük emekler verdiği için Emine Erdoğan'a, yol arkadaşları adına şükranlarını sunduğunu da sözlerine ekledi.

"Partimizin kurulması o dönemde karamsarlığa sürünmekte olan milletimiz için bir umut ışığı olmuştur"

Hamza Dağ'ın ifadeleri şöyle:

"Sayın Cumhurbaşkanım, kıymetli misafirler sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Hizmet ve icraat siyasetinin öncüsü Türkiye yüzyılının mimarı mazlum coğrafyaların umudu AK Partimizin 22. Yıl dönümü kuruluş etkinliğine hoş geldiniz. Partimizin 14 Ağustos 2001’de ‘Aydınlığa açık, karanlık kapalı’ diyerek Türkiye’ye yeni bir hüviyet kazandıracak olan AK Partimiz kurulmuştur. Partimizin kurulması o dönemde karamsarlığa sürünmekte olan milletimiz için bir umut ışığı olmuştur. O günden sonra liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın söz verdiği gibi hamdolsun Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmamıştır. Bizler 21 yılı iktidarda geçen 22 senede sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde birçok önemli işlere imza attık. Ülkemizde AK Parti’den önce hayal dahi edilenemeyen binlerce hizmeti kazandırdık. Türkiye’nin kaderini değiştiren işleri yaparken, vesayet odaklarının, darbe sevdalılarının ve Türkiye düşmanlarının saldırılarına hep birlikte göğüs gerdik. Bu mücadele ile birlikte bir zihniyet değişimi de gerçekleştirdik. Dokunmadık insan, derdine derman olmadık kimse bırakmadık. Biliyorduk ki milletimizin bizden de beklentisi buydu. Zira AK Parti bu ülke insanının aklından ve vicdanından doğmuştur. Geçen 22 yılda gördük ki AK Parti milletimizin vicdanında müştereklerinde oluşmuş mahşer-i vicdanın sesidir. AK Parti bu ülkede zulme uğrayanların yuvasıdır. AK Parti sessiz yığınların sesi, kimsesizlerin kimsesidir. Gönül coğrafyamızın umudu, müesses nizama karşı güçlü bir itirazın sesidir."

"AK Partimiz gergin uykulardan kör gecelerden sonra bir sabah gelen kardan aydınlıktır"

Sayın Cumhurbaşkanım değerli dava arkadaşlarım, AK Partimiz gergin uykulardan kör gecelerden sonra bir sabah gelen kardan aydınlıktır. Dün tüm kararlılık ve adanmışlıkla başladığımız anadolu ihtilali bugün serpildi ve Türkiye yüzyılı vizyonuna ulaştı. Bu salonda bulunan ve bulunmayan her bir yol arkadaşımız, bu kutlu mücadelenin bir neferi oldu. Çok değerli dava arkadaşlarımız, AK Parti kadrolarının her bir neferi Türkiye siyasetine diktiği bir fidandır. Bu fidanlar 22 yılda büyümüş, gelişmiş ve büyük bir ormana dönüşmüştür. Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında gecesini gündüzüne katarak hizmet akşına nakşetmiştir. İşte bu orman Recep Tayyip Erdoğan’ın inşa ettiği büyük ve güçlü Türkiye’ye nefes olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Bugün partimizin yeni yaşını kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız. Elbette ki AK Parti’ye ömür biçenler olmuştur ancak herkes bilmeli ki henüz 22 yaşındadır. AK parti iş başındadır ve olmaya da devam edecektir. Bu davranışla hayal kurmaya sabretmeye ve çalışmaya devam edeceğiz. Milletimizin bize emanet ettiği her günü esere dönüştürmeye devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız size ilk günkü gibi aşkla söz veriyoruz. Türkiye’nin hamuru AK kadınların ellerinde yoğurulmaya devam edecektir. Türkiye’nin yükünü daima AK gençler oluşturacak. Türkiye’nin vizyonu AK neferlerin fikirlerinde büyüyecek ve gelişecektir."