Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
475.821
0.37%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 21 C

  HDP Nevruz kutlaması için başvuru yaptı

  Ankara'da yaşanan katliamın ardından HDP, İstanbul'daki Nevruz kutlamalarını pazar günü gerçekleştirmek için başvuru yaptı.
  • Haber Merkezi
  • 14.03.2016 - 12:56
  HDP Nevruz kutlaması için başvuru yaptı

  HDP İstanbul'daki Nevruz kutlamalarını Bakırköy Pazar Alanı'nda gerçekleştirmek üzere İstanbul Valiliği'ne resmi başvuruda bulunduklarını açıkladı.

  KATLİAMIN ARDINDAN KUTLAMA YAPACAKLAR

  Dün gerçekleşen ve 37 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan katliamın ardından Nevruz kutlaması yapmak için başvuru yaptıklarını açıklayan HDP, alacağı tepkileri düşünerek açıklamanın sonunda "Bayram havasında kutlamayacağız" notunu da ekledi.

  HDP Nevruz kutlaması için başvuru yaptı #1

  BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİLER

  HDP İstanbul İl Eş Başkanı Cesim Soylu ve İstanbul Nevruz Miting Tertip Komitesi üyeleri, 20 Mart Pazar günü Bakırköy Pazar Alanı'nda yapmayı planladıkları Nevruz kutlamasıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

  HDP Nevruz kutlaması için başvuru yaptı #2

  FİGEN YÜKSEKDAĞ DA KATILACAK

  İstanbul Valiliği'ne gerekli başvuruları 10 gün önce yaptıklarını belirten Komite Başkanı Suat Çorlu, "Geçtiğimiz hafta içinde etkinliğimiz ile ilgili bütün dosya tamamlanarak valiliğe iletilmiş oldu. Şuan sadece hem valilikle hem de alanla ilgili yapacağımız güvenlik toplantıları ve hazırlıklar için beklemek durumundayız. Yapılması gereken bütün yasal başvurular tamamlanmış durumda. Hem valilikle hem de emniyetle yaptığımız görüşmelerde, şu an için herhangi bir pürüzün ve sıkıntının olmadığına dair bize bilgilendirmelerde bulundular. İstanbul Nevruzumuza HDP Eş Genel Başkanımız Figen Yüksekdağ ve Demokratik Bölgeler Partisi Eş Başkanı Kamuran Yüksek konuşmacı olarak katılacak" dedi.

  "BAYRAM HAVASINDA KARŞILAMIYORUZ"

  Nevruz kutlamaları için Bakırköy Pazar Alanı'nı kendilerinin tercih ettiğini söyleyen HDP İstanbul İl Eş Başkanı Cesim Soylu ise, "Ne yazık ki Nevruz Bayramı'nı hiç de bir bayram havasında karşılamıyoruz. hergün yeni bir olayla yeni bir acıyla uyandığımız böylesi bir süreçte Nevruz'u karşılıyoruz" diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir