Petrol
111.49
2.19%
Euro
17.5206
-1.72%
Dolar
16.5386
-2.05%
Altın
969.58
-2.27%
Borsa
2529
-0.97%
Bitcoin
348.302
-3.50%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C
  Kabataş'ta başörtülüye saldırı iddiasının görüntüleri

  Kabataş'ta başörtülüye saldırı iddiasının görüntüleri

  Gezi olayları sırasında darp edildiği iddia edilen başörtülü kadının görüntüleri yayınlandı.
  • 13.02.2014 - 19:42

  Kabataş ta başörtülüye saldırı iddiasının görüntüleri #1

  Gezi Parkı eylemlerinin en çok konuşulan olayları arasında yer alan Kabataş'taki saldırı hadisesine ilişkin kamera kayıtları yayınlandı.

  Kanal D haberin ulaştığı görüntülerde başörtülü kadına bir müdahale olduğu görülüyor.

  Ancak uzak bir noktadaki güvenlik kamerasından elde edilen bu görüntülerde, başörtülü kadın ve çocuğuna yapılan saldırının detayları tam olarak seçilemiyor. 

  Uzaktan çekilen bu görüntüler, mağdurun ifadeleriyle çelişiyor. Akıllara, "görüntüler özellikle mi montajandı" sorusunu getiriyor.

  Kabataş'ta başörtülüye saldırı iddiasının görüntüleri - izle

  MAĞDUR KADININ İFADESİ

  Olay 1 Haziran 2013 tarihinde meydana geldi. Z.D. Ak Parti'nin İstanbul Bahçelievler Belediye Başkanın gelini, 23 yaşında 6 aylık bir bebeğiyle Kabataş'ta gezerken, eylemciler tarafından yere yıkılıp tekmelendi, tartaklandı, aşağılanıp hakarete uğradı. Bu da yetmezmiş gibi bir de üzerine işendi.

  Genç kadının yaşadığı şoku atlatamadığı, psikolojik travma yaşadığı ve gözetim altında olduğu biliniyor.

  Kabataş ta başörtülüye saldırı iddiasının görüntüleri #2

  "Eşkalini bildirmiş olduğum şahıs yanıma gelip durdu, ani bir şekilde benim başörtümü tutarak önce yukarıya doğru kaldırdı ben ne olduğunu anlamadan yüksek sesle, 'Tayyip'in .... Buldum beyler, gelin ...' diye bağırmaya başladı. Elimin içinde kızımın bulunduğu bebek arabasını tuttuğumdan dolayı hızlı hareket edemedim. Ancak kafamı çekerek başörtümü bu kızın elinden kurtarmaya çalıştım ancak başaramadım. Ben çabalamaya devam ederken kalabalık grup içerisinden eşkalini göremediğim erkek bir şahıs benim sol yanağıma tokat attı, benim dengem bozulduğundan dolayı bebek arabası elimden kurtuldu, sırt üstü yere düştüm."

  TEKMELEYİP KÜFRETTİLER

  Z.D ifadesinde "Ben yerden kalkmaya bu şahıslardan kurtulmaya çalıştıysam da çok kalabalık olduğundan başaramadım. Şahıslar beni tekmelerken, 'şerefsizin evladı, o.. çocuğu, eşarplı kaltak, biz devrim yapacağız kökünüzü kazıyacağız Türkiye'den, hayvan kaltak Tayyip'i de seni de ... ... yollayacağız bu ülkeden şeklinde yüksek sesle bağırıp hakaret ettiler. Bana tekme vuruyorlardı" dedi

  ALTI AYLIK BEBEĞİNE NE OLDU?

  Z.D ifadesinde; "Kalabalık arasından bebek arabasının arkasında 28-30 yaşlarında, şişman yapılı, kahverengi kıvırcık saçlı, beyaz tenli, kahverengi gözlü, etli geniş burunlu bir kişi bebek arabasını tutarak sallıyordu, arabasının içerisinde kızım aşağı yukarı zıplıyordu. Kendimi bu şahısların arasından alıp, çocuğumun yanına gidemedim" dedi.

  "BAŞÖRTÜSÜNE İŞEYİN"

  Z.D.'ye olan "kin ve nefret"in boyutu şu sözlerle ortaya çıkıyor:

  '3-4 kişi benim üzerime idrarlarını yaptılar, tam bu esnada bir kadın sesiyle, 'Başörtüsüne, başörtüsüne işeyin' şeklinde bağırıyordu.'

  "KORKUDAN SÜTÜM KESİLDİ"

  Genç kadın yaşananları ifadesinde şu biçimde aktarıyordu:

  "Yerden kalktım ve 3-4 metre ileride bebek arabasının yanına gittim.6 aylık kızım ağlıyordu. Sol ayak diz altında küçük bir sıyrık vardı kanamıştı, yine sol kolunda morluk vardı... Yaşadığım korku neticesinde bebeğimi emziremedim, sütüm kesildi, halen de emzirememekteyim"


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir