Euro
10.0676
-0.11%
Dolar
8.5484
-0.18%
Altın
495.62
-0.39%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
293.944
2.33%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C
  Kılıçdaroğlu: Bu parlamento kendi tarihine ihanet etti

  Kılıçdaroğlu: Bu parlamento kendi tarihine ihanet etti

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, anayasa değişiklik teklifinin kabul edilmesinin ardından grup toplantısında konuştu.
  • Detay Haber
  • 21.01.2017 - 04:48

  CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları; Biz Cumhuriyet Halk Partililer olarak hiç bir ayrım yapmadan, bütün vatandaşlarımızın demokratik ve özgür bir ülkede yaşamasını istiyoruz. Bugün geldiğimiz noktada ise ciddi kaygılarımız vardır.

  Kılıçdaroğlu: Bu parlamento kendi tarihine ihanet etti #1

  "TEKLİFİ GÖRMEDEN İMZA ATTILAR"

  Bazı milletvekilleri teklifi görmeden imza attı. Hukukun üstünlüğüne inanıyorsak, anayasanın öngördüğü şekilde oy kullanmamız gerekiyor.

  İktidar oylarıyla torba anayasa değişikliği gerçekleştirmiştir. 54 maddede değişiklik tek madde halinde geçmiştir. Oysa her anayasaya her değişiklik tek tek onaylanmalıdır.

  Kılıçdaroğlu: Bu parlamento kendi tarihine ihanet etti #2

  Bugünün tarihi parlamentonun kendi tarihine ihanet tarihidir.

  Bütün milletime sesleniyorum. Demokrasiye, vatanımıza sahip çıkmak ortak görevimizdir. Bu ülkede beraber yaşamak ortak görevimizdir. Cumhuriyet, demokrasi, vatanımız, bayrağımız ortak paydasında mücadele edeceğiz.

  Kılıçdaroğlu: Bu parlamento kendi tarihine ihanet etti VİDEO

  YASAMA-YARGI-YÜRÜTME TEK KİŞİYE TESLİM EDİLDİ

  Yasama, yargı ve yürütme tek kişiye teslim edilmiştir. Bu rejim değişikliğine karşıyız. Bütün yetkilerin tek kişiye verildiği bir gelecek felakettir. Türkiye bu rejim değişikliğini kaldıramaz.

  15 yıldır iktidarda olan parti, hangi kararı istemiş ve alamamış, hangi yasayı çıkaramamıştır? Bu anayasa değişikliğiyle vatandaşın hangi sorunları çözülecektir?

  Kılıçdaroğlu: Bu parlamento kendi tarihine ihanet etti #3

  "TARAFSIZ CUMHURBAŞKANI İSTİYORUZ"

  Hangi siyasi partiye oy verirlerse olsun, vatandaşlarımıza sesleniyoruz. Biz tarafsız bir cumhurbaşkanı istiyoruz. Kendi ülkemizde huzur içinde yaşamak, çatışmadan uzak durmak istiyoruz. Mücadelemizi sürdüreceğiz.Vatanımız milletimiz için bunu anlatmak ve “hayır” demek zorundayız. Bu sorun sadece CHP’nin değil, herkesin sorunudur. Bütün vatandaşlarıma sesleniyorum, hep birlikte vatanımıza, demokrasimize, cumhuriyetimize, ülkemize sahip çıkalım.Milletimiz parlamentoda oynanan oyunu bozacaktır.

  Kılıçdaroğlu: Bu parlamento kendi tarihine ihanet etti #4

  Kılıçdaroğlu: Bu parlamento kendi tarihine ihanet etti #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir