Euro
15.1877
-0.28%
Dolar
13.5985
-0.38%
Altın
786.0600
-0.26%
Borsa
1998
2.38%
Bitcoin
509.591
2.89%
1ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 1 C
  Melih Gökçek: Benim davamda emir demiri keser

  Melih Gökçek: Benim davamda emir demiri keser

  Melih Gökçek "Yorgun olduğum için değil, başarısız olduğumu düşündüğüm için değil sadece Erdoğan istediği için istifa ediyorum" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 28.10.2017 - 14:29

  Melih Gökçek yaptığı istifa konuşmasında, kendisini Twitter'dan istifa konusuyla kızdırmaya çalışanlara cevap vermeme nedenini, "Ben dava adamıyım, benim davamda emir demiri keser" cümleleriyle açıkladı.

  Melih Gökçek: Benim davamda emir demiri keser #1

  "BENİM DAVAMDA NEFSE UYMAK YOKTUR"

  Gökçek ,"Özellikle muhalif medya ve bazı partiler benim yoğun bir tepki koyacağımı düşünüp bunu kaşıdılar. En çok tweet atan Melih Gökçek bir kere bile cevap vermedi. Melih Gökçek'in sessizliğinin nedeni neydi? Ben bir dava ahlakından geliyorum. Benim davamda nefse uymak yoktur. Şahsi çıkarlar için davaya zarar vermek yoktur. Emir demiri keser. Bizler bu umudu inşa ederken o gün liderimiz benim belediye başkanlığı yaparak katkı sağlamam gerektiğini düşündü. Bugün ise istifa ederek katkı sağlamam gerektiğini düşünüyor. Ben istifa etmezsen inandığımız umutlara haksızlık olur diye endişe ediyorum. Başarısız olduğumuz düşündüğüm yorgun olduğum için değil sadece ülkemi lider ülke yapacağına inandığım Erdoğan'ın talebini yerine getiriyorum. Bana istifa etmemem konusunda çok baskı yapan oldu. Recep Tayyip Erdoğan demek mazlumların sahipsiz kalmaması demektir. Ben Melih Gökçek olarak vebal altına giremem. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın emrine uyarak Belediye Başkanlığını bırakıyorum. " dedi.

  Melih Gökçek: Benim davamda emir demiri keser VİDEO

  Gökçek sözlerini şöyle sürdürdü;

  "SADECE ERDOĞAN'IN TALEBİNİ YERİNE GETİRİYORUM"

  "Bunları gerçekleştiren bir iktidar ve lider var. Bizler bu umudu inşa ederken o gün liderimiz benim belediye başkanlığı yaparak katkı sağlamam gerektiğini düşündü. Bugün ise istifa ederek katkı sağlamam gerektiğini düşünüyor. Ben istifa etmeyerek partim için oy kaybına yol açarsam inandığım umutlara haksızlık ederim diye düşünüyorum. Yorgun olduğum için değil, başarısız olduğmu düşündüğüm için değil sadece ve sadece Recep Tayyip Erdoğan'ın talebini yerine getiriyorum."


  Görüş Bildir