Euro
11.0809
3.08%
Dolar
9.5268
3.42%
Altın
545.46
3.35%
Borsa
1.455
1.58%
Bitcoin
598.661
-1.30%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C

  Melih Gökçek: Eymir Gölü'nü ODTÜ'den alacağız

  Melih Gökçek, Haber Türk TV Ankara Temsilcisi Veyis Ateş'in sunduğu "Habertürk Özel"de gündeme dair açıklamalarda bulundu.
  • 21.01.2015 - 01:18
  Melih Gökçek: Eymir Gölü'nü ODTÜ'den alacağız

  Melih Gökçek: Eymir Gölü nü ODTÜ den alacağız #1

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, katıldığı canlı yayın programında “Başkent Gaz”dan, “Vatandaşlardan toplanan asfalt parası”na, 'Eymir Gölü''nden 'Mogan Gölü'nün temizliğine'' kadar gündemdeki birçok konu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

  "MOGAN'A CAN SUYU VERDİK"

  Bir izleyiciden gelen soru üzerine konuşan Başkan Gökçek, Mogan Gölü'nde yetkiyi almak için çok büyük çaba sarf ettiğini belirtirken, bu sorumluluğun kendilerine verilmediğini söyledi.

  Mogan Gölü'nün yüzülebilir bir haldeyken bataklık haline geldiğini ifade eden Gökçek "Gölde su kalmadı. Büyükşehir Belediyesi olarak, Kesikköprü'den gelen suyu Mogan'a verdik ve Mogan'ın su seviyesini yükselttik. Biz o suyu vermesek göl temelli kurumuştu" dedi.

  "MOGAN'IN DİP ÇAMURU TEMİZLENECEK"

  Mogan Gölü kenarına Mogan Park'ı yaptıklarını ve bu sayeden gölün kurtarıldığını ifade eden Gökçek "Esas kurtuluş dip çamurunun temizlenmesiyle olacak. Şu anda bu senenin bütçesine konuldu ve bunun ihalesi de yapılarak o çamur da temizlenecek. Bunu biz yaptık" diye konuştu.

  "EYMİR'İ DE KURTARACAĞIZ"

  Eymir Gölü'nün alacaklarını söyleyen Gökçek "Eymir Gölü'nü ODTÜ'nün elinden alacağız. Çünkü bakamıyorlar. Eymir de şu an aynı şekilde elden çıkmış durumda. Eymir'i de alacağız, Eymir'i de kurtaracağız. Onun devamına da boğaz yapacağız" şeklinde konuştu.

  "ARIZA OLMADAN SAYAÇLARI DEĞİTİRİYORLAR"

  Başkent Gaz ile ilgili şikayetlerde Büyükşehir Belediyesi'nin adının geçtiğine dikkat çeken Başkan Gökçek, bu konuda hala bazı vatandaşların bilgisinin olmadığını söyledi. Gökçek, Başkentgaz'ın arıza olmadan sayaçları değiştirdiğini ifade ederken "Belediye bize ruhsat vermiyor diye yalan söylüyorlar" dedi.

  "BENİM TEZİM ŞU: KULLANANDAN ALALIM"

  Canlı yayında Asfalt paralarının vatandaşlardan alınmaması yönündeki görüşlerini de ortaya koyan Başkan Gökçek, “Asfalt parasını biz de almıyorduk. Ancak 2010 yılında, MHP Genel Merkezi'nden Ankara'da asfalt paralarının toplanmadığına dair MHP Belediye Meclis üyelerine talimat verildi. Biz de bunu mecburen teftişe havale etmek zorunda kaldık ve bu arada bakanlığa da suç duyurusunda bulundular. İçişleri Bakanlığı ayrıca bir teftişe başladı ve teftiş neticesinde de sorumluların ortaya çıkartılarak, ilgililer hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılması ve toplanmayan paraların da yöneticilere zimmet çıkartılması istendi. Benim tezim şu: Kullanandan alalım" diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir