Dolar
6.9707
0.2588%
Euro
8.216
0.2941%
Altın
1975.69
-0.0571%
Borsa
1126.9
0%
G. Altın
443.122
0.3099%
Bitcoin
78702.03
-0.6986%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 23 C
  MHP'den 3 kadın PKK'lının öldürülmesine ilişkin ilk yorum

  MHP'den 3 kadın PKK'lının öldürülmesine ilişkin ilk yorum

  Oktay Vural: "Üzülecek bir şey yok, darısı Kandil'dekilerin başına.."
  • 12.01.2013 - 14:51
  MHP'den 3 kadın PKK'lının öldürülmesine ilişkin ilk yorum

  MHP'den 3 kadın PKK'lının öldürülmesine ilişkin ilk yorum #1

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Paris'te 3 PKK'lı kadının öldürülmesiyle ilgili olarak, “Darısı Kandil’de terör örgütünü yönetenlerin başına” değerlendirmesini yaptı. Vural, ölen kadın teröristlere üzüldüğünü, cinayetin vahşice olduğunu söyleyen Bülent Arınç'a da "üzülecek bir şey yok" diyerek gönderme yaptı.

  "HER ORTAMDA ÇAREYİ BULURUZ"

  MHP’nin Kızılcahamam Kampı’na katılan MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, İHA muhabirinin sorularını cevaplandırdı. Kampın yapılacağı otele giderken yolda kaldıklarını söyleyen Vural, “Ülkücü Şehitler Anıtı’ndan dönüşte yolda arabalar kaldı. Önce önümüzde kalan araçları ittik, sonra kendi arabamız kaldı, ittik, başardık. Biz Türkiye’nin yolda kalmasına, patinaj yapmasına izin vermeyen bir hareketiz, her ortamda çareyi buluruz” diye konuştu.

  "SU TESTİSİ SU YOLUNDA KIRILIR"

  Paris’te işlenen cinayetlerle ilgili olarak da Vural, “Bunun nasıl olduğu, ne bittiği, neden olduğu konusu ayrıca değerlendirilmesi gereken bir konu. Ben açıkçası bu konularla ilgili, bu meselenin siyasi boyutları ve diğer boyutları ile değerlendirmenin olayın arkasındakileri görmekle mümkün olacağını düşünüyorum. Su testisi su yolunda kırılır.

  "ÜZÜLECEK BİR ŞEY YOK"

  Bir uyuşturucu, bir kanlı terör örgütünün yöneticilerinin etkisiz olmasından, Türk milletine kan kusturmasından kimse üzüntü duymamalıdır. Türk milletine kan kusturan, Kandil’de terör örgütünü yöneten, Türk milletine dayatma yapanların da darısı başına. Türk devleti kudretli bir devlettir. Devletimizin terörle mücadele konusunda etkili olması gerekiyor. Bunda üzülecek bir taraf olmadığını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

  "TERÖRÜN BİTİRİLMESİNDEN YANAYIZ"

  Terör örgütü ile görüşmenin Türk milletine hakaret olduğunu savunan Vural, “MHP olarak terörün bitirilmesinden yanayız, ama Türkiye bitmesin istiyoruz. Türk milleti ayrışmasın. Demokrasi güçlensin, silahın dayattığı konular meşrulaştırılmasın. Bu konuda son sözü MHP söyleyecektir” ifadelerini kullandı. Vural, daha sonra kamp yapılan otelin önünde gazetecilerle kartopu oynadı

  Görüş Bildir