Müze ve ören yerlerinin ziyaret saatleri güncellendi
İHA

Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı ve ören yerlerinin saatleriyle ilgili düzenlemeye gidildi.

Yapılan düzenlemelerle birlikte, Efes Ören Yeri 00.00'ye kadar, Aspendos, Patara, Side ve Hierapolis Ören yerleri ise 23.00'e kadar ziyarete açık olacak.

İstanbul Havalimanı Müzesi ve Galata Kulesi 23.00'ye kadar, Ayasofya Tarih ve Deneyim Müzesi ile Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi ise 22.00'ye kadar ziyaret edilebilecek.

21.00'a kadar uzatıldı

Öte yandan, Perge, Phaselis, Olympos, Sagalassos, Laodikeia, Knidos, Zelve-Paşabağları ören yerleri ile Antalya Müzesi, İstanbul Arkeoloji Müzesi, Kız Kulesi, Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Efes Müzesi ve Samsun Müzesi'nin ziyaret saatleri 21.00'e kadar uzatıldı.

Bunun yanı sıra birçok müze ve ören yerinin ziyaret saatleri de 19.00 ve 20.00'ye kadar uzatıldı. Güncellenmiş ziyaret saatlerine ilişkin detaylı liste, 15 Haziran 2024 tarihi itibarıyla geçerli olacak.

Kurban Bayramı'nın birinci günü de açık olacak

Bayram dönemine yönelik özel bir düzenleme de getirildi. Normal şartlarda bayramın birinci günü öğlene kadar kapalı olan müze ve ören yerleri, Kurban Bayramı'nın birinci günü de ziyarete açık olacak.

Ayrıca, bayramın ikinci günü olan pazartesi günü de tüm müze ve ören yerleri ziyaretçilerini ağırlayacak.

Bu düzenleme ile müze ve ören yerlerinin ziyaret saatleri genişletilerek, ziyaretçilere daha fazla hizmet sunulması amaçlanıyor.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)