Euro
9.9265
-1.1%
Dolar
8.3526
-1.01%
Altın
486.17
-1.23%
Borsa
1.404
0.78%
Bitcoin
329.999
-5.02%
34ºC
İstanbul
Güneşli 34 C
  PKK Şırnak'ta hastaneleri yakıp yıktı

  PKK Şırnak'ta hastaneleri yakıp yıktı

  Şırnak'ta PKK'lı teröristler tarafından tahrip edilen diş hastanesi görüntülendi.
  • 29.04.2016 - 13:25

  Şırnak merkezde PKK'lı teröristlerin yakalanması, patlayıcılarla tuzaklanan çukurların ve barikatların bertaraf edilmesi, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurlarınca 14 Mart'ta başlatılan "Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çifci Operasyonu" kararılıkla sürüyor.

  PKK Şırnak ta hastaneleri yakıp yıktı #1

  TSK ve emniyet güçlerince yürütülen müşterek operasyonu takip eden AA ekibi, teröristler tarafından tahrip edildikten sonra el yapımı patlayıcılar kullanılarak yakılan İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği binası, D.T. Nurullah Kadırhan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü binası ve lojmanlar ile öğretmenevini görüntüledi.

  PKK Şırnak ta hastaneleri yakıp yıktı #2

  DİŞ HASTANESİ KULLANILAMAZ HALE GELDİ

  Çatışmaların yoğun olarak sürdüğü Dicle Mahallesi'ndeki İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği binası, D.T. Nurullah Kadırhan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesine geniş güvenlik önlemleri altında ulaşan ekip, teröristler tarafından tamamen tahrip edilen binalara girdi.

  Bölge halkının nitelikli sağlık hizmeti alması için birkaç yıl önce kurulan sağlık kompleksini karargah gibi kullanan teröristlerin, binaların duvarlarına delikler açtığı, buralardan güvenlik güçlerine ateş ettiği, yerleştirdikleri el yapımı patlayıcılarla binalara hasar verdikleri tespit edildi.

  PKK Şırnak ta hastaneleri yakıp yıktı #3

  Yaklaşık 15 gün süren yoğun çatışmaların ardından bölgeyi terk eden teröristlerin, binaları ateşe verdikleri görüldü.

  Hastane içerisindeki tüm sağlık malzemeleri kullanılamaz hale gelirken, teröristlerin çevrede saklandıkları evleri de yaktıkları ortaya çıktı.

  PKK Şırnak ta hastaneleri yakıp yıktı #4

  PKK Şırnak ta hastaneleri yakıp yıktı #5

  PKK Şırnak ta hastaneleri yakıp yıktı #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir