Petrol
91.82
3.33%
Euro
18.5458
1.75%
Dolar
18.5711
0.11%
Altın
1.031
1.77%
Borsa
3458
0.00%
Bitcoin
374.684
2.94%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C
  PKK yöneticisini tabutla kaçırmak istediler

  PKK yöneticisini tabutla kaçırmak istediler

  Cizre'de PKK yandaşları, kanlı elbise giydirdikleri örgüt yöneticisini tabuta koyup "cenazemiz var" diyerek kaçırmak istedi.
  • 05.02.2016 - 14:27

  Şırnak’ın Cizre ilçesinde, bir hafta önce PKK’nın bodrum katından kaçırmak istediği üst düzey PKK yöneticisi için sivil destekçiler aracılığı ile önce bir tabut bulundu. Daha önce öldürülen PKK’lıların kanlı elbisesi giydirilen üst düzey PKK yöneticisi tabuta yerleştirildikten sonra, askere, "Cenazemiz var. Cenazemizi gömmek için koridor açın" isteğinde bulundular. İlk etapta kabul edilmeyen talebe, Cizreli bazı sivil görünümlü kişilerin, Cizre 1. Hudut Taburu ve Garnizon Komutanlığı’nın ardından Cizre Emniyet Müdürlüğü’ne yoğun istekleri sonucunda güvenlik güçleri, kontrollü olarak "Evet" yanıtını verdiler.

  PKK yöneticisini tabutla kaçırmak istediler #1

  ÖZEL TİM ŞÜPHELENDİ

  Tabutla, güvenlik koridorundan, Cizre Asrı Mezarlığı istikametine kalabalık bir topluluk tarafından götürülmek üzere yola çıktı. Kalabalığın olağan olmayan refleksinden şüphelenen bir özel tim görevlisinin güvenlik güçlerini uyarması üzerine operasyon kararı verildi.

  "ÖLÜMÜZE SAYGINIZ YOK MU?" DİYE DİRENDİLER

  PKK’nın üst düzey yöneticilerinden birisini taşıyan tabutun önü Cizre çıkışında kesildi. Kalabalıktan bazı kişilerin, "Ölümüze de mi saygınız yok!" çıkışlarına rağmen asker ve polisin gözetiminde kalabalığı kuşatan güvenlik güçleri, halktan tabutun yanından uzaklaşmasını istedi.

  PKK yöneticisini tabutla kaçırmak istediler #2

  TABUTTAN HAFİF YARALI PKK'LI ÇIKTI

  Bu isteğe direnen kalabalık dağıtıldıktan sonra bomba ve tuzak ihtimaline karşın önlem alan güvenlik güçleri, tabutu açtıklarında, hafif yaralı ama sağ bir PKK’lı ile karşılaştılar. Ele geçirilen PKK’lının üst düzey bir yönetici olduğu ve sorguya alındığı ifade ediliyor. PKK’lı teröristin özellikle Cizre ve Sur’a döşenen mayınlar konusunda ciddi bilgiler verdiği belirtiliyor.


  Görüş Bildir