Petrol
114.18
2.75%
Euro
17.5606
0.52%
Dolar
16.3531
-0.07%
Altın
972.96
-0.19%
Borsa
2451
0.00%
Bitcoin
489.150
0.34%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C
  Sol, Yüksekdağ'ı Tansu Çiller'e benzetti HDP'liler kızdı

  Sol, Yüksekdağ'ı Tansu Çiller'e benzetti HDP'liler kızdı

  Sol Haber Portalı'nda çıkan imzalı yazıda Figen Yüksekdağ için yapılan "Tansu Çiller'in gölgesi" benzetmesi HDP'lilerin tepkisine neden oldu
  • Haber Merkezi
  • 12.07.2016 - 13:50

  Sol, Yüksekdağ ı Tansu Çiller e benzetti HDP liler kızdı #1

  Bugün Sol'da yayınlanan ve Osman Çutsay imzası taşıyan yazıda, Figen Yüksekdağ'ın "Mavi Marmara'da İsrail'e karşı kahramanca yola çıkanların ölümünü siyaset malzemesi yaptı" sözleri konu edinmişti.

  HDP'LİLERİ KIZDIRAN BENZETME

  Çutsay yazısında Tansu Çiller ile Figen Yüksekdağ arasında karşılaştırma yapmasına HDP'liler tepki gösterdi.

  SOL AÇIKLAMA YAPTI: ENGELLEYEMEZLER

  Sosyalmedyada #SolÖzürDile etiketini açan HDP'lilere Sol yaptığı bir açıklamayla yanıt verdi. soL açıklamasında, "En ufak eleştiriyi dahi engelleyebileceklerini düşüyorlarsa yanıldıklarını söylememiz gerekiyor" ifadelerini kullandı.

  Sol, Yüksekdağ ı Tansu Çiller e benzetti HDP liler kızdı #2

  YAZIDA NE SÖYLENİYORDU?

  İşte o yazıda yer alan ve HDP'lileri kızdıran o satırlar:

  Turgut Özal’ın faşist darbeden sonra masasına oturtup yemlediği solcuların dokusu tutmuştur. Çeşitli kimlikler altında aralıksız çoğalıyor işte.

  TANSU ÇİLLER'İN GÖLGESİ FİGEN YÜKSEKDAĞ

  Peki, nelerden veya kimlerden mi söz ediyoruz? Siyaset arenasındayız, tek tek kişilerle ilgili değiliz. Onların temsil ettikleri siyasal kimliklerle ilgiliyiz. Bunu tekrar hatırlatarak ve abarttığımızın da altını çizerek örnek verelim: Tansu Çiller ve onun bugüne yansıyan iki gölgesinden, Meral Akşener ile Figen Yüksekdağ’dan hareketle yapalım bunu.

  Tamam, ciddiye almayalım, ama şunun altını çizmiş olalım: Bunlar, herkesten çok, bir siyasal kimlik olarak “hızla ıskartaya çıkarılmış” Tansu Çiller’in yakın akrabasıdırlar.

  İki “kadın lider: Tansu gibi merkezden destek almayan, hatta köstek yiyen, MHP’nin muhalif lideri Meral Akşener ve HDP’nin eşbaşkanı Figen Yüksekdağ. Acı olan, Türkçülüğü ortada Akşener’in Tansu Çiller’le siyasal akrabalığı değildir. O, zaten çok açık. Acı olan, sol adına Figen Yüksekdağ’ın bu arenada çok daha düşük bir kalibreyle sosyalizmi ıskartaya çıkarma hırsıdır.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir