Petrol
114.01
0.18%
Euro
17.5244
-0.16%
Dolar
16.636
-0.28%
Altın
972.49
-0.37%
Borsa
249
-1.54%
Bitcoin
341.311
-1.89%
21ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 21 C

  Soma'daki maden faciasına Bahçeli'den taziye mesajı

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, Soma'da yaşanan maden faciasıyla ilgili taziye mesajında bulundu.
  • 14.05.2014 - 12:50
  Soma'daki maden faciasına Bahçeli'den taziye mesajı

  Soma daki maden faciasına Bahçeli den taziye mesajı #1

  Devlet Bahçeli, MHP'nin resmi sitesinden yaptığı yazılı açıklamasında, "Herkesin kalbi Soma için atmaktadır." ifadesini kullandı. 

  "232 İŞÇİ KARDEŞİMİZ MAALESEF HAKK'IN RAHMETİNE KAVUŞMUŞTUR"

  "Türk milleti büyük bir acı ve felaketle karşı karşıyadır. Manisa’nın Soma ilçesinde, özel şirket tarafından işletilen bir maden ocağında, trafo patlamasıyla çıkan yangın sonucunda dayanılmaz bir kayıp yaşanmıştır. Son yılların en korkunç, en kahredici müessif hadisesi bu şekilde gerçekleşmiştir. Şu ana kadar 232 işçi kardeşimiz maalesef Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur.

  "EN BÜYÜK KORKUMUZ KAYIP SAYISININ ARTMA İHTİMALİ"

  En büyük korku ve kaygımız ise kayıp sayısının artma ihtimalidir. Halen, maden ocağında mahsur kalmış çok sayıda işçimizin olması ve geçen her anın aleyhe işlemesi endişeleri artırmakta, umutları kırmaktadır. Aziz milletimizin duaları Soma’yladır. Herkesin gözü-kulağı Soma’dan alınacak haberlere kilitlenmiştir. Arama-kurtarma ekiplerinin canla-başla çalışmalarını sürdürdükleri anlaşılmaktadır. Türk devleti tüm imkânlarıyla olay mahallindedir. Herkesin kalbi Soma için atmaktadır.

  Soma daki maden faciasına Bahçeli den taziye mesajı #2

  "SOMALI VATANDAŞLARIMA SABIR VE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM"

  Şu an toprak altında mahsur kalan işçilerimizin sağ-salim kurtarılmaları, sevdikleriyle ve sevenleriyle kavuşmaları Rabbim’den dileğimdir. Hepimizi gözyaşına ve mateme boğan maden faciasında hayatlarını kaybeden işçilerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet; kederli ailelerine, Somalı vatandaşlarıma ve Türk milletin sabır ve başsağlığı diliyorum. Yaralı olarak kurtarılan işçilerimize de geçmiş olsun dileklerimle birlikte acil şifalar temenni ediyorum."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir