Euro
10.1667
0.79%
Dolar
8.4173
1.66%
Altın
495.1
1.22%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
472.512
1.58%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 19 C

  Tek ülkücü Koray Aydın diyen Bahçeli'ye Özdağ'dan tepki

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin " muhalifler arasında tek ülkücü Koray Aydın" değerlendirmesi Ümit Özdağ'ı kızdırdı.
  • Ajanslar
  • 18.05.2016 - 09:23
  Tek ülkücü Koray Aydın diyen Bahçeli'ye Özdağ'dan tepki

  Tek ülkücü Koray Aydın diyen Bahçeli ye Özdağ dan tepki #1

  MHP Gaziantep Milletvekili ve MHP Genel Başkan adayı Prof. DR. Ümit Özdağ, “Ben ülkücülüğümü tartıştırmam. Türlü çeşit oyunla beni kapıdan kovarlar bacadan girerim. Bu parti benim partim, ülkücülük benim ideolojim. Geçmişte de oyunlarla partimden attılar sonra tekrar davet ettiler. Yine kapıdan kovsunlar bacadan girerim ben MHP’ye ” dedi.

  BAHÇELİ'DEN KORAY AYDIN'A ÖVGÜ

  MHP’nin yapılması gereken Pazar günkü olağanüstü kurultayının polis engeliyle karşılaşmasından sonra Genel Başkan adaylarından Koray Aydın’ın adaylar arasında mutabakatı bozan bir diğer Genel Başkan adayı Meral Akşener’i hedef alan sözleri üzerine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bir açıklama yapmış ve “Adaylardan bir tek Koray Aydın ülkücüdür!” demişti.

  "ÜLKÜCÜ YAŞADIM, ÜLKÜCÜ ÖLECEĞİM"

  Özdağ, ” Ben 4 yaşında iken MHP’nin kurucularından babam rahmetli Muzaffer Özdağ’ın kucağında MHP’ye geldim. Ben ülkücü olarak yetiştirildim, ülkücü terbiye aldım, entelektüel bir ülkücünün vakar ve haysiyetiyle bunca yıl akademik kariyerimle hep ülkücülüğü anlattım. Ülkücünün kim olduğunu nasıl olması gerektiğini anlattım. Hayatım boyunca ülkücü yaşadım ülkücü olarak öleceğim. Başka bir parti görmedim, görmeyeceğim” dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir