Euro
10.0244
-0.12%
Dolar
8.4439
0.07%
Altın
492.05
-0.04%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
345.525
-0.75%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C
  Teröristler yaşlı köylüleri bağlayıp mayınla tuzakladı

  Teröristler yaşlı köylüleri bağlayıp mayınla tuzakladı

  Terör örgütünden kurtarılan Maskah köyünde bir depoda bulunan elleri bağlanarak çevresine mayın ve el yapımı patlayıcı tuzaklanmış 4 yaşlı köylü bulundu.
  • AA
  • 24.02.2018 - 09:27

  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu unsurlarınca, Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, şehrin kuzeybatısındaki Racu beldesine bağlı Maskah köyünün teröristlerden temizlenmesi amacıyla operasyon düzenlendi.

  ELLERİNİ BAĞLAYIP BOMBA TUZAKLADILAR

  Operasyon sırasında, YPG/PKK'lı teröristlerce köyde, kapısı el bombası ile tuzaklanan depoda, elleri bağlanarak çevresine mayın ve el yapımı patlayıcı yerleştirilen 80-90 yaşlarında 4 sivil olduğu belirlendi.

  Teröristler yaşlı köylüleri bağlayıp mayınla tuzakladı #1

  Bunun üzerine, mayın ve el yapımı patlayıcı düzenekleri, Mayın ve El Yapımı Patlayıcı Tespit İmha Timi (METİ) tarafından tesirsiz hale getirildi. Siviller, daha sonra emniyetli şekilde bölgeden çıkarılarak hudut karakoluna sevk edildi.

  Teröristler yaşlı köylüleri bağlayıp mayınla tuzakladı VİDEO

  Teröristler yaşlı köylüleri bağlayıp mayınla tuzakladı #2

  KÖYDE 12 BOMBA DÜZENEĞİ BULUNDU

  Operasyon kapsamında, köyde benzer durumla karşılaşma olasılığı bulunan diğer evlerde de titizlikle arama yapıldı. Köyde toplam 12 bomba düzeneği bulunarak kontrollü şekilde imha edildi.

  Teröristler yaşlı köylüleri bağlayıp mayınla tuzakladı #3

  Olayın fotoğrafları, terör örgütünün sivilleri canlı kalkan olarak kullandığını ve yardıma gelecek TSK unsurlarına da bu yöntemle zayiat verdirmek istediğini gözler önüne serdi. TSK ve ÖSO unsurlarınca, dün Maskah köyü YPG/PKK-DEAŞ'tan kurtarılmıştı.

  Teröristler yaşlı köylüleri bağlayıp mayınla tuzakladı #4

  Teröristler yaşlı köylüleri bağlayıp mayınla tuzakladı #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir