Petrol
111.16
0.19%
Euro
17.2712
-0.15%
Dolar
16.0945
0.12%
Altın
965.59
-0.07%
Borsa
2375
-0.25%
Bitcoin
480.084
1.64%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C
  Uğur Dündar sandığa gitmeyen Atatürk'ü unutsun dedi

  Uğur Dündar sandığa gitmeyen Atatürk'ü unutsun dedi

  İnternete düşen bir videosunda Cumhurhurbaşkanlığı seçimi için çağrıda bulunarak, Ekmeleddin İhsanoğlu'na oy vermeyenlerin pişmanlıklarının fayda etmeyeceğini belirten Uğur Dündar, bu söylemini bir adım öteye taşıdı.
  • 05.08.2014 - 13:22

  Uğur Dündar sandığa gitmeyen Atatürk ü unutsun dedi #1

  Aydın'da Efeler Belediyesi Kent Konseyi tarafından düzenlenen sohbete konuşmacı olarak katılan gazeteci Uğur Dündar, "Sandığa gitmeyen, bir daha Atatürk'ün adını ağzına almasın" dedi. Aynı etkinlikte konuşan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel de seçime katılım oranının yüksek olması gerektiğini söyledi.

  Efeler Belediyesi Kent Konseyi tarafından Nevzat Biçer Nikah Salonu'nda 2'ncisi düzenlenen sohbet etkinliklerine konuşmacı olarak gazeteci Uğur Dündar ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel katıldı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Özlem Çerçioğlu ile Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, Efeler Kent Konseyi Başkanı Tuncay Erdemir, Kent Konseyi üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda kişinin katıldığı programda konuşan Uğur Dündar, Cumhurbaşkanlığı seçiminin bir rejim seçimi olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:

  "AMPULÜ SÖKEBİLMEK İÇİN İLK ÖNEMLİ FIRSAT"

  "Herkes bugünlerde ortaya çıkan Bilal Erdoğan'ın tapelerini büyük dikkatle okusun. Orada geleceğe dönük olarak nelerin planlandığı, kadın, çocuklarımız ve Türkiye'nin geleceği için nasıl bir öngörünün hayata geçirilmek istendiği net biçimde belli. Bundan daha büyük bir uyarı olamaz. Herkes okuduğunda net bir şekilde görecek. Dolayısıyla 10 Ağustos bir Türk icadı olan ve çevresine karanlık saçan ampulü sökebilmek için doğan ilk önemli fırsatlardan bir tanesidir. 'Mustafa Kemal'in Askerleriyiz' diye slogan atanların sandığa mutlaka gitmesi gerekir. Sandığa gitmeyen, bir daha Atatürk'ün adını ağzına almasın."

  "MUHALEFETE MUHALEFET EDİLMEZ"

  Başbakan Erdoğan'ın Gezi Olayları'ndan sonra ülkeyi yönetemez duruma geldiğini iddia eden TGC Başkanı Atilla Sertel de sandığa gitmenin önemini anlattı. Sertel, muhalefete muhalefet etmenin çok sevildiğini ifade ederken şöyle konuştu:

  "Muhalefete muhalefet edilmez, iktidara muhalefet edilir. Şimdiye kadar gündem değiştirmeyi çok iyi becerdiler. Ama artık ülke gündemi Recep Tayyip Erdoğan tarafından belirlenemiyor. Başbakan Gezi olaylarından sonra ülkeyi yönetemez hale geldi. Çünkü Gezi Parkı için hazırlanan projeyi gerçekleştiremedi, halka yenildi. O gün yanında olan polisleri, bugün gözaltına aldırıyor. Siz IŞİD'e terörist diyemeyenlersiniz."

  Sohbet ardından katılımcılar Dündar ve Sertel ile günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi. 


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir