Euro
10.1415
0.82%
Dolar
8.6401
1.34%
Altın
486.72
1.29%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
410.114
1.29%
25ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 25 C
  Zaman yazarı Şahin Alpay: HDP'yi ezdirmeyelim

  Zaman yazarı Şahin Alpay: HDP'yi ezdirmeyelim

  PKK'nın şiddetini artırarak devam ettiği terör eylemleri HDP'ye zarar verecek diye CHP'den sonra Cemaat de devreye girdi..
  • Haber Merkezi
  • 29.09.2015 - 11:50

  Zaman yazarı Şahin Alpay: HDP yi ezdirmeyelim #1

  PKK terörü her geçen gün asker/polis/sivil ayrımı yapmaksızın devam ederken, CHP'den sonra terör örgütüne bir uyarı da Cemaat'ten geldi.

  CEMAAT PKK'YI UYARDI

  Zaman yazarı Şahin Alpay, Kılıçdaroğlu'nun Avrupa'daki temasları sırasında sarfettiği sözlerini referans alarak "HDP'yi PKK'ya ezdirmeyelim" dedi.

  HDP'LİLER PKK'YA YAKIN OLMAKTAN RAHATSIZ DEĞİL

  Oysa ki HDP milletvekilleri, saklama gereği duymadan PKK'lı teröristlerin cenaze törenlerine katılıyor, bu cenazelerde çekilen fotoğrafları da sosyal medya aracılığıyla 'şehit cenazesindeyiz' diye paylaşıyor.

  Zaman yazarı Şahin Alpay: HDP yi ezdirmeyelim #2

  Alpay bugünkü yazısında "Türkiye kamuoyunun HDP'yi PKK-AKP işbirliğine ezdirmemesi lazım" diyerek Kılıçdaroğlu'nun sözlerini bir adım öteye taşıdı. İşte yazıdaki o bölümler:

  "AKP - PKK HDP'Yİ EZİYOR"

  Herkes kendi kendine sormalı: CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “AKP-PKK işbirliği ülkeyi bu hale getirdi. AKP'nin eş başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan ile PKK'nın yaptıkları örtüşüyor. Terör örgütünün lideri, başkanlığın kendileri için sorun olmayacağını söylüyordu. Şimdi HDP'yi aralarında eziyorlar...” (27.09.2015) dediği zaman tümüyle haksız mıdır?

  Türkiye halkı olarak HDP'nin AKP ile PKK arasında ezilmesine izin vermemeliyiz. Kürtler arasındaki kafa karışıklığının giderilmesi, şiddet sarmalının son bulması için Abdullah Öcalan dahil Kürt siyasi hareketinin bütün unsurlarının özgürce katılacağı bir tartışmaya da o kadar büyük ihtiyaç var ki...

  (Kılıçdaroğlu da PKK'yı uyarmıştı)Zaman yazarı Şahin Alpay: HDP yi ezdirmeyelim #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir