Euro
10.1116
0.52%
Dolar
8.5831
0.67%
Altın
486.32
1.21%
Borsa
1.421
0.24%
Bitcoin
408.733
0.79%
20ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 20 C
  Chuck Hagel, Bolton'un Türkiye ziyaretini değerlendirdi

  Chuck Hagel, Bolton'un Türkiye ziyaretini değerlendirdi

  Türkiye'ye yaptığı ziyarette Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kendisine randevu verilmeyen Bolton için Chuck Hagel, "aşağılandı" yorumunu yaptı.
  • Haber Merkezi
  • 10.01.2019 - 03:44

  ABD eski Savunma Bakanı Chuck Hagel, CNN televizyonunda Christiane Amanpour'a ABD'nin Suriye politikası konusunda değerlendirmelerde bulundu. Hagel, ABD'nin Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton'un, Türkiye'de yaptığı ziyareti talihsizlik olarak değerlendirdi.

  Chuck Hagel, Bolton un Türkiye ziyaretini değerlendirdi #1

  "CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BOLTON'U AŞAĞILADI"

  Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'un, Türkiye'den YPG/PKK için teminat almadan ABD'nin Suriye'den çekilmeyeceğine yönelik açıklamalarını  değerlendiren Hagel, şöyle konuştu:
  "Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton'un, Türkiye'de yaptığı toplantılar ABD için aşağılayıcıydı. Erdoğan onu aşağıladı. Onunla konuşmadı bile çünkü Bolton bizim Suriye'den çekilmemiz için Türkiye'nin yapması gerektiği şeylerden bahsetti. 'Biz bunu yapmadan önce bir ülke şunu yapmalı derken' çok dikkatli olmalısınız. Bu, kesinlikle gurur meselesi veya dış politikanın başka boyutları üzerinden yemek istemediğiniz şamarları yedirtir. Bu tehlikeli, kafa karıştırıcıdır. Bu büyük meseleler için müttefiklerle ortak bir yol bulmaları gerekir."

  Chuck Hagel, Bolton un Türkiye ziyaretini değerlendirdi #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir