Euro
9.6714
0.68%
Dolar
8.0635
0.7%
Altın
459.99
1.26%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
500.214
-1.82%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C

  Adana'da çiftçiler yağmur duasına çıktı

  Adana'nın Ceyhan İlçesi'nde çiftçiler yağmur yağması için namaz kılıp dua etti.
  • DHA
  • 22.12.2015 - 15:37
  Adana'da çiftçiler yağmur duasına çıktı

  ADANA

  Aralık ayının sonuna gelinmesine rağmen yağmur yağmaması nedeniyle kurak bir yıl geçirmenin korkusunu yaşayan çiftçiler, yağmur duası için Isırganlı Mahallesi'ndeki mera alanında toplandı. Çevredeki mahallelerde yaşayan çiftçilerin de katıldığı yağmur duasında Ceyhan Belediye Başkanı Ak Partili Alemdar Öztürk de yer aldı.

  YAĞMUR İÇİN NAMAZ KILDILAR

  Çiftçiler, öğle namazının ardından yağmur yağması için 2 rekat namaz kılıp dua etti. Namaz ve yağmur duası öncesi imamın isteği üzerine vatandaşlar mont ve ceketlerini ters çevirip giydi. Köylüler daha sonra birbirleriyle helalleşti. Ardından adak olarak kesilen koyunlardan yapılan pilav ve kavurma dağıtıldı.

  "İNŞALLAH RABBİM KABUL EDER"

  Isırganlı Mahallesi Muhtarı Kemal Farsak, yağmursuz geçen günlerin çiftçileri mağdur ettiğini belirterek, "İki aydır yağmurumuz yok. Buğdaylarımız çıkmıyor, bir kısım çıkanlar da kuruyor. Bu yüzden böyle mübarek bir günde yağmur duasına çıktık. Sağolsun köylülerimiz ve diğer köydeki arkadaşlarımız da geldiler yağmur duasına çıktık inşallah Rabbim kabul eder" diye konuştu.

  Çiftçiler ise tarlalarda ekili ürünlerin yeşermesi için bu dönemde suya ihtiyacı olduğunu belirterek, "Bu dönemde yağmur yağarsa hem toprak yumuşayacak hem de ürünlerimiz daha çabuk büyüyecek. Dualarımız inşallah kabul olur da yağmur yağar" dedi.

  Adana da çiftçiler yağmur duasına çıktı #2

  Adana da çiftçiler yağmur duasına çıktı #3

  Adana da çiftçiler yağmur duasına çıktı #4

  Adana da çiftçiler yağmur duasına çıktı #5

  Adana da çiftçiler yağmur duasına çıktı #6

  Adana da çiftçiler yağmur duasına çıktı #7

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir