Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
324.798
-1.37%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  Adana'da özel okul iflas etti

  Adana’da bir özel okul sahibinin ekonomik açıdan zor duruma girip öğretmenlerin maaşlarının ödenmemesiyle başlayan sorunlar, okula haciz gelip kapatılmasıyla devam etti.
  • İHA
  • 18.02.2020 - 09:13
  • Güncelleme : 18.02.2020 - 09:13
  Adana'da özel okul iflas etti

  Adana'da yaklaşık 30 yıldır faaliyet gösteren Özel Seyhan Okulları’nın sahibi Oktay Seçmen, son dönemlerde yaşadığı ekonomik sıkıntılar nedeniyle iflas etti.

  Geçen cuma günü ise velilere SMS ile bilgilendirme yapan okul yönetimi, öğrencilerin başka okullara kaydettirilmesini istedi.

  Veliler de okul önüne gidip, okul yönetimini protesto etti.

  "EKONOMİK KRİZDEYİM"

  Kısa süreli gerginliğin yaşandığı olayda gazetecilere açıklamalarda bulunan okul sahibi Oktay Seçmen, 30 yıldır eğitim sektöründe olduğunu belirterek, “Son 1 yıldır ekonomik sıkıntının içerisindeyiz. Ben de bu ekonomik sorunlar nedeniyle haziran ayına kadar devam ettirmeye çalıştım, ancak eğitim dönemini maalesef tamamlayamıyorum. Öğretmenlerin maaşını ödemekte zorlanıyorum. Zorlandığım için de öğretmenler ayrılmak zorunda kaldılar ve ben de eğitime ara verdim. Velilerim de mağdur oldu. Bundan sonra çözmeye çalışacağım. Velilerimizi başka okullara yönlendirmeye çalışacağız. Bir gün bile çocuklarımızın kaybı olmasını istemiyorum.” diye konuştu.

  Adana da özel okul iflas etti #1

  "ORTALAMA 20 BİN LİRA ÖDÜYORUZ"

  Abdullah Ziya Çelik isimli veli de peşin para verdiğini söyleyerek, “Ben parayı peşin veriyorum, sözleşme bile yapılmadı. Çocuklarınıza kahvaltı, öğle yemeği, güzel eğitim verilecek diye taahhütler vardı. Zamanla İngilizce, beden eğitimi, satranç öğretmenlerinin gönderildiğini öğrendik. Herkesle mahkemelik durumda. Şu anda eğitim alamıyoruz. Sadece 2 sınıf eğitim görüyor. Çocukların psikolojisi çöktü. Bu paralar nereye gitti. Biz mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. Eğitim verilmiyorsa biz paralarımızı istiyoruz. Ortalama 20 bin lira ödüyoruz.” ifadelerini kullandı.

  Adana da özel okul iflas etti #2

  Bir başka veli ise okul sahibi Seçmen’in, geçen haftaya kadar yeni dönem erken kayıt için indirim sunduğunu ve velilerden para talep ettiğini ileri sürdü.

  "OKULLAR TİCARETHANE DEĞİLDİR"

  Okulun eski öğretmenlerinden Zeynep Karateke ise geçen yıldan 5 aylık maaşının içeride kaldığını kaydederek, “Ciddi şekilde mağdur olduk. Geçen yılın şubat maaşı hala içeride kaldı. Sene sonuna kadar mağdur edildik ama bu sene öğrenciler mağdur olmasın istedik. Velilerin daveti üzerine geldik. Sonuna kadar haklarımızı istiyoruz. Okullar eğitimhanedir, ticarethane değil.” dedi.

  İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri de okula gelerek veliler ile görüştü.

  Adana da özel okul iflas etti #3

  Adana da özel okul iflas etti #4

  Adana da özel okul iflas etti #5

  Adana da özel okul iflas etti #6

  Doğa Koleji satıldı

  Adana da özel okul iflas etti #7


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir