Euro
14.4545
3.18%
Dolar
12.8178
3.63%
Altın
734.94
3.07%
Borsa
1.809
1.81%
Bitcoin
736.211
3.97%
18ºC
İstanbul
Yağmur 18 C

  Rehin alınan albay: En güvendiğim insan kafama silah dayadı

  Batman İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Hüseyin Topuz, darbe girişimi sırasında en çok güvendiği adamın kendisini rehin aldığını söyledi.
  • DHA
  • 19.07.2016 - 17:43
  Rehin alınan albay: En güvendiğim insan kafama silah dayadı

  Rehin alınan albay: En güvendiğim insan kafama silah dayadı #1

  Batman İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Hüseyin Topuz, 15 Temmuz’da darbe girişimi sırasında, kendisine geçmiş olsun ziyaretine gelen köy muhtarlarına Bölge Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürü Kurmay Binbaşı Adnan Ergün, Jandarma İstihbarat Şube Başkanı Jandarma Binbaşı Cihanhan Efe, Jandarma Asayiş Komutanı Kurmay Binbaşı Hasan Ali Gider, Jandarma Bölge İstihbarat Şube Başkanı Kurmay Binbaşı Necip Nefesoğlu ve Jandarma Terörle Mücadele Kısım Amiri Üsteğmen Alpaslan Tuna tarafından 12 saat rehin alındığını anlattı.

  "EN ÇOK GÜVENDİĞİM KİŞİ BAŞIMA SİLAH DAYADI"

  Başına silah dayayan Terörle Mücadele Kısım Amiri Üsteğmen Alpaslan Tuna’nın en çok güvendiği ve ödüllendirmek istediği kişi olduğunu belirten Albay Topuz, öncelikle kışlada olayın sonlanmasından duyduğu sevinci paylaşarak, şunları söyledi:

  "ÇOK ŞÜKÜR KARDEŞ KANI DÖKÜLMEDEN OLAYLAR SONLANDI"

  "Yokluğumda bunun büyük olaylara dönüşmesine engel olan personelime teşekkür ediyorum. Bunlar devletin kendilerine verdiği silahı, milletine karşı kullanmayacağını bilen insanlar, bunun idrakinde olan insanlar. Bu ihanet şebekesinin bizim için ne kadar tehlikeli olduğunu bilen insanlar, bunların milletin meclisini bombalayacak kadar vicdanlarını satmış, beyinlerini satmış olduklarını bildiğimiz için bunların hiçbirinin sözüne itibar etmedik. Çok şükür Batman’da herhangi bir kalkışmanın olmasına müsaade etmeden, en azından kardeş kanı dökülmeden olayların burada, kışla içerisinde sonlanmasına vesile oldular. Ama şundan çok emin olun; Burada olaylar biraz daha ileri götürülseydi, kışla içerisinde çatışma olurdu. Buradan kimse çıkmazdı. Personelimiz o hainlerle kışla içerisinde ya çatışırlardı, ya şehit olurlardı, ya da kışla içinden asker çıkarılmazdı. Ben personelime ondan çok güveniyorum" diye konuştu.

  Rehin alınan albay: En güvendiğim insan kafama silah dayadı #2

  "KENDİNİZİ DEĞİL, DAHA ÇOK MİLLETİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ"

  Darbe girişimi akşamında kışlada saat 19.00’dan sonra rehin alınan ve sabah saat 07.00 sıralarında serbest kalan Albay Topuz, rehin alınmanın sonrasında, emir komutanın tekrar kendisine geçmesiyle, herkesin rahatladığını anlatarak, "O anda artık insan kendini değil de, milletini düşünüyor. Bana ne olacaksa olsun diyorsunuz. Ama kardeş kanı akması, daha kötüleri çevremizde yaşandığı için, bunun çok çok kanlı olacağını düşünüyorsunuz. Tüyü bitmemiş yetimin hakkı ile yetiştirilmiş adamın kendisine verilmiş silahı milletine doğrultacağı, bunun çok ağır sonuçlanacağını düşünüyorsunuz. Kendiniz değil, daha çok milleti düşünüyorsunuz" dedi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir