Euro
10.0268
0.22%
Dolar
8.234
-0.43%
Altın
484.93
0.49%
Borsa
1.441
0.95%
Bitcoin
490.910
2.60%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  Antalya'da 12,5 kiloluk kedi obezite tedavisi görüyor

  Antalya’da sahibinin 5 kedisinden biri olan Tekir cinsi Şila isimli dişi kedi, aşırı kilolarından dolayı obezite tedavisi görüyor.
  • 30.01.2015 - 10:33
  Antalya'da 12,5 kiloluk kedi obezite tedavisi görüyor

  Antalya da 12,5 kiloluk kedi obezite tedavisi görüyor #1

  Antalya'da Bekir Arısan otelde bulup sahiplendiği  Şila isimli kedi, obezite tedavisi görmeye başladı.

  8 YIL GÖZÜ GİBİ BAKTI

  Antalya 'da yaşayan Bekir Arısan isimli vatandaş, 3 aylıkken otelde bulduğu Şila'yı sahiplendi. Otelde yemek yerken yanına gelen kediye tost vererek ilk bağı kuran Arısan, tam 8 yıldır gözü gibi bakıyor. Beş kedisi olan, ancak üç tanesini Finike ilçesindeki çiftliğinde besleyen Arısan, Şila ile diğer kedisini ise aynı evde tutuyor.

  Antalya'da 12,5 kiloluk kedi obezite tedavisi görüyor İZLE

  KISIRLAŞTIKTAN SONRA KİLO ALDI

  Obez kedinin sahibi emekli çiftçi Bekir Arısan, kedisinin kısırlaştırıldıktan sonra kilo aldığını ifade etti. Arısan, “Şila, 12,5 kilo ağırlığında 8 yaşında. Önceleri fitti ve normal boyutlardaydı. Kısırlaştırdıktan sonra çok mama yediği için kilo aldı. Diğer kedilerin mamalarını da yiyordu. 8 aydır diyet mama vermeye başladık. 2 kilo verdi böylelikle. 14,5 kiloydu diyet mama sayesinde 12,5 kilo oldu” dedi.

  Antalya da 12,5 kiloluk kedi obezite tedavisi görüyor #2

  EVE GELDİĞİNDE 3 AYLIKTI

  Kedilerine gayet güzel baktıklarını dile getiren Bekir Arısan, “5 tane daha kedimiz var. 2 kedi buradaki evimizde, diğer 3 kedi ise Finike’de çiftliğimizde bulunuyor. Hayvanları çok sevdiğimiz için bu da canımız ciğerimiz. Adı ‘Şila’. Sokakta buldum Şila’yı. Tekir cinsi bir kedi. Bir otelde tost yerken yanıma geldi bir parça tost verdim. O şekilde kavuştuk birbirimize. 8 senedir bizimle birlikte. 3 aylıktı eve getirdiğimde” şeklinde konuştu.

  Antalya da 12,5 kiloluk kedi obezite tedavisi görüyor #3

  VETERİNER BUGÜNE KADAR BÖYLE KEDİ GÖRMEDİ

  Şila'nın 7 yıldır aynı veteriner tarafından kontrollerinin yapıldığını söyleyen Bekir Arısan, "Veterinerimiz bugüne kadar bu kiloda bir kedi görmediğini söyledi. Diyet mamayı da veterinerimiz tavsiye etti. Diğer kedilerimiz gayet normal, böyle bir durum onlar için söz konusu değil. Onları da kısırlaştırdık ama onlar bu şekilde kilo almadılar. Şila boğazına çok düşkün olduğu için çok fazla kilo aldı.Yemek yemeyi çok seviyor.” dedi.

  Antalya da 12,5 kiloluk kedi obezite tedavisi görüyor #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir