Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
564.012
0.02%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C
  Arakan için dua edenlere sözlü saldırı: Müslümanlar IŞİD

  Arakan için dua edenlere sözlü saldırı: Müslümanlar IŞİD

  Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Silivri Şubesi tarafından düzenlenen Arakan’a destek eylemine bir provokatörün saldırısı damga vurdu.
  • 06.09.2017 - 15:38

  Kurban Bayramı'nın son günü akşam saatlerinde Silivri Uğur Mumcu meydanında toplanan TÜGVA üyeleri ile Silivri İnisiyatif Platformu üyeleri basın açıklaması yaptı.

  Arakan için dua edenlere sözlü saldırı: Müslümanlar IŞİD #1

  PROVOKATÖR SALDIRI

  Yapılan basın açıklamasının ardından Silivri Müftüsü İdris Çatmakaş’ın dua ettiği sırada çevrede geçmekte olan ve ismi öğrenilemeyen iki kadın, gruba sözlü olarak sataştı.

  Arakan için dua edenlere sözlü saldırı: Müslümanlar IŞİD VİDEO

  Arakan için dua edenlere sözlü saldırı: Müslümanlar IŞİD #2

  "MÜSLÜMANLAR IŞİD"

  Silivri Haber Ajansı'nın haberine göre; görevli polisler, kadınları alandan uzaklaştırmaya çalışırken kadınlardan birinin “IŞİD sizsiniz”, “Müslümanlar IŞİD” şeklinde slogan atması üzerine basın açıklaması için toplanan grup, kadınların alandan çıkarılmasını istedi. Görevli polislerin müdahalesi ile olayın büyümesini engelledi. Provakatör iki kadın ifadeleri alınmak üzere Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

  Arakan için dua edenlere sözlü saldırı: Müslümanlar IŞİD #3

  DUA'DAN ANLADIKLARI...

  Öte yandan kadınların tepki gösterdikleri, Çakmaktaş'ın ettiği dua ise Hatim Duası'ydı ve anlamı şu şekildeydi: "Âlemlerin Rabbi olan Allah’a hamd olsun. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s.)’e, onun bütün ehl-i beytine ve ashâbına salât ve selâm olsun. Ey Rabbimiz! Bizden ibadetlerimizi kabul buyur! Şüphesiz ki sen her şeyi işiten ve her şeyi bilensin."

  Arakan için dua edenlere sözlü saldırı: Müslümanlar IŞİD #4

  BASIN AÇIKLAMASI

  Yapılan basın açıklamasında; “Myanmar’ın Arakan Eyaleti’nde cereyan eden ve şiddeti giderek artan zulmün artık dayanılacak hali kalmamıştır. Son 1 asırdır batı dünyası tarafından merhamet ve aydınlanma felsefesi olarak lanse edilen "Budizm" dinine mensup eli kanlı teröristler; geçtiğimiz 5 gün içerisinde 3.000'i aşkın çocuk, kadın ve yaşlıyı, kısaca herhangi bir ayrım gözetmeksizin masum Müslüman bir halkı hunharca katlettiler. Müslüman coğrafyanın zengin yeraltı ve yer üstü kaynaklarını 3 asırdır sömüren ve kan gölüne dönen bu coğrafyalarda tetiği sıkan elin aynı güç odaklarının desteğini aldığını biliyoruz. Filistin’de, Suriye’de, Moro’da, Cezayir’de, Doğu Türkistan’da, Etiyopya’da, Bosna’da yaşanan kıyımlar gözümüzün önünde iken; terör ve İslam kelimelerinin aynı cümlede zikredilmesinin, vahşi ve sinsi bir medeniyetin kullanışlı maşalarının yaşanan vahşete meşruiyet sağlaması amacıyla tasarladığı algı operasyonunun bir parçası olduğunu çok iyi biliyoruz. Sömürgeci ülkeler ilkel, barbar ve bencilce davranarak; İslam düşmanlığı odaklı yeni bir küresel sömürge düzeni kurmak amacıyla dünyayı çıkmaz bir yola sürüklemektedirler. Haz ve tüketime endeksli, kendisinden başkasına yaşam hakkı tanımayan bu bencil, vahşi ve saldırgan medeniyetin mensuplarını insanlığa davet ediyoruz.” denildi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir