Arap turizmciler ilk kez Rize'de kar gördü

rize

Türk Hava Yolları, RİDOS Termal Otel ve Vazelon Tur tarafından Doğu Karadeniz Bölgesi’nin tanıtımına katkıda bulunmak için geliştirilen proje kapsamında Arap ülkelerinde yaşayan 40 Turizm firmasının temsilcileri bölgeye getirildi.

HAYATLARINDA İLK KEZ KAR GÖRDÜLER

Bölgede gözlemlerde bulunan Turizmciler geceyi Rize’nin İkizdere ilçesinde bulunan RİDOS Termal Otel’de geçirdikten sonra sabah saatlerinde termal havuzlara girerek toplu olarak Ovit Yaylası’na çıktılar. Arap turizmcilerin bir çoğu Ovit Yaylası’nda hayatlarında ilk kez kar ile karşılaştı.

Arap turizmciler ilk kez Rize'de kar gördü

KARDA FOTOĞRAF ÇEKTİRDİLER

Araplar bir metreyi aşan kar kalınlığı ile birlikte bir de Mart ayı sonu olmasına rağmen kar yağışı sürprizi ile karşılaştı. Arap turizmcilerin yeni tanıştıkları kar karşısında yaşadıkları şaşkınlık görülmeye değerdi. Kimisi kara dokundu, kimisi karda fotoğraf çektirdi. Kimileri ise kar üzerine uzanarak karın tadını çıkarttı. Bir çok Arap turizmcinin, Rize’de kar ile karşılaşabileceklerini tahmin etmedikleri için, kar yağışına rağmen üzerlerinde sadece tişört bulunması dikkat çekti.

Arap turizmciler ilk kez Rize'de kar gördü

"BUNU DÜNYANIN BAŞKA BİR YERİNDE GÖRMEK MÜMKÜN DEĞİL"

Arap Turizmciler yaptıkları açıklamada, “Sahilde hava sıcak ve güneşli. İç kesimlere girip yükseklere çıktığımızda ise hava ısısı 20 derece birden düştü ve kar yağışı ile karşılaştık. Bunu dünyanın başka bir yerinde görmek mümkün değil. Ülkelerimize döndüğümüzde bu güzellikleri herkese anlatacağız. Ancak bu güzellikleri insanlarla paylaşılabilmesi için bu bölgelerde turizm yatırımları yapılması gerekiyor. Buraya gelecek insanların konaklama gibi ihtiyaçlarının karşılanması gerekir” dediler.

Arap turizmciler ilk kez Rize'de kar gördü

Arap turizmciler ilk kez Rize'de kar gördü