Euro
10.8369
0.84%
Dolar
9.321
0.65%
Altın
529.22
0.54%
Borsa
1.418
0.58%
Bitcoin
572.008
1.83%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C
  Bakan Varank, askerlere moral için Tunceli'deydi

  Bakan Varank, askerlere moral için Tunceli'deydi

  Bakan Varank, Tunceli’deki 2 bin rakımlı Çeltiktepe Yaşam Alanlı Güvenlik Kulesi’ne, sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.
  • Haber Merkezi
  • 22.03.2019 - 09:09

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, kayyum atanmasının ardından Tunceli’de, önce Munzur Çayı’nda rafting yaptı sonra 2 bin rakımlı bir tepede nöbet tutan JÖH timini ziyaret etti.

  "TÜRKİYE'NİN CAZİBE MERKEZİ OLACAK"

  Kutuderesi’nde vatan nöbeti tutan jandarma özel harekat (JÖH) timiyle bir araya gelen Bakan Varank, “Tunceli, artık bir barış ve huzur şehri olacak. Burası Türkiye’nin cazibe merkezi haline gelecek.” dedi.

  Bakan Varank, askerlere moral için Tunceli deydi #1

  Bakan Varank askerlere moral için Tunceli'deydi ViDEO

  ASKERE MORAL OLDU

  Bakan Varank’a, Tunceli Valisi ve Belediye Başkanvekili Tuncay Sonel ile Tunceli Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak eşlik etti. Varank, bir zamanlar teröristlerin cirit attığı dağlarda, askerlerle birlikte çay içti.

  Bakan Varank, askerlere moral için Tunceli deydi #2

  KAMUFLAJ GİYDİ, EN ÖNDE YÜRÜDÜ

  Askeri kamuflaj giyen Bakan Varank, kar kalınlığının yer yer 2 metreye ulaştığı bölgede, güçlükle yürüyerek güvenlik kulesinin bulunduğu tepeye ulaştı. Varank’a, ilk olarak brifing verilerek bölgenin 2 yıl öncesine kadar terör örgütü tarafından aktif olarak kullanıldığı ifade edildi.

  Bakan Varank, askerlere moral için Tunceli deydi #3

  YAŞAM ALANLI KULELER

  Tunceli Valisi Tuncay Sonel tarafından hazırlanan ve İçişleri Bakanlığı’nın desteğiyle hayata geçirilen projede, teröristlerin hareket alanını daraltmak, yerleşim alanlarının ve yolların güvenliğini sağlamak için “Yüksek Güvenlikli Yaşam Alanlı Kuleler” inşa ediliyor. 2019 yılı içerisinde 10 kulenin daha tamamlanması ve toplam sayının 22’ye çıkması planlanıyor. Bu sene içinde bitecek 10 kule için yol yapım çalışmaları da devam ediyor.

  Bakan Varank, askerlere moral için Tunceli deydi #4

  Bakan Varank, askerlere moral için Tunceli deydi #5

  Bakan Varank, askerlere moral için Tunceli deydi #6


  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir