Euro
10.0268
0.22%
Dolar
8.234
-0.43%
Altın
484.93
0.49%
Borsa
1.441
0.95%
Bitcoin
491.036
2.59%
16ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 16 C

  Başbakan Binali Yıldırım taksi durağını ziyaret etti

  Başbakan Binali Yıldırım, Tandoğan Kültür Taksi Durağı'nı ziyaret ederek, taksicilerle sohbet etti.
  • AA
  • 29.05.2016 - 15:14
  Başbakan Binali Yıldırım taksi durağını ziyaret etti

  Başbakan Binali Yıldırım taksi durağını ziyaret etti #1

  65. Hükümet'in TBMM'de güvenoyu almasının ardından Anıtkabir'e hareket eden Yıldırım, güzergahındaki Tandoğan Kültür Taksi Durağı'na uğradı.

  TAKSİCİLERLE ÇAY İÇTİ

  Taksicilerden memleketlerini öğrenen ve durağın işleyişiyle ilgili bilgi alan Yıldırım, ikram edilen çayı içti.

  "DURMAK YOK YOLA DEVAM"

  Taksici Levent Fişek'in, "Vatandaşa hizmet, hakka hizmet. Yola devam edeceğiz. Bu yol bizim yolumuz. Durmak yok yola devam" sözleri üzerine, Başbakan Yıldırım, "Aynen öyle, bizim sözleri de iyi öğrenmişsin" dedi.

  Başbakan Binali Yıldırım taksi durağını ziyaret etti #2

  "BİR PAZAR GÜNÜ SİZE VEREYİN ARABAYI, ŞAPKA TAKIN TANIMAZLAR"

  Başbakan Yıldırım'ın "Taksiciliği de bilirim" demesi üzerine Fişek'in "Bir pazar günü size vereyim arabayı. Şapka takın. Vallahi sizi tanımazlar" sözleri gülüşmelere neden oldu. Yıldırım'ın "Peki hasılatı nasıl paylaşacağız?" sorusuna karşılık Fişek, "O gün size tahsis edelim Başbakanım" ifadesini kullandı.

  Taksi ve otobüsünün olduğunu, 1983 yılında şoföre verdiğini belirten Yıldırım, "Ben ilk defa Mercedes 302 S almıştım. Navlunu alıyordu şoför. Hiç sayma mayma yok. Parmağıyla kesiyor. Kalın kısmını kendine alıyor. Aynen balta atma gibi" diye konuştu.

  Başbakan Binali Yıldırım taksi durağını ziyaret etti #3

  YILDIRIM TELEFONA BAKTI

  Taksi durağının telefonunun çalması üzerine "Durun ben bakacağım." diyerek telefona yönelen Yıldırım, müşterinin isteğini yerine getirdi ve istenen adrese taksiyi yolladı.

  Telefonda, müşterinin kendisini tanıyamaması üzerine Yıldırım, "Binali Yıldırım ben, Başbakan. Arkadaşları ziyarete geldik. Sohbet ediyoruz. Size de telefonu ben açtım. Sizinle tanışma şerefine nail olduk Muhittin Bey. Allaha emanet olun." dedi.

  Başbakan Binali Yıldırım taksi durağını ziyaret etti #4

  FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ

  Yıldırım, taksicilerden Levent Fişek'in babası Hakkı Fişek ile İsa Baş'ın annesi Münevver Baş'la da telefonla görüştü ve dua istedi. Yıldırım, taksicilerle öz çekim yaptı ve durak önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

  Başbakan Binali Yıldırım taksi durağını ziyaret etti #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir