Petrol
87.03
3.30%
Euro
19.3607
0.59%
Dolar
18.6305
-0.04%
Altın
1.055
0.78%
Borsa
4978
0.31%
Bitcoin
323.032
3.44%
13ºC
İstanbul
Bulutlu 13 C
  Başbakan Yıldırım'dan Avrupa'ya mülteci mesajı

  Başbakan Yıldırım'dan Avrupa'ya mülteci mesajı

  Başbakan Yıldırım TRT'de gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.
  • AA
  • 24.11.2016 - 22:26

  Başbakan Binali Yıldırım, TRT Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkanı Yaşar Taşkın Koç'un moderatörlüğünde, Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu ve Hürriyet Gazetesi yazarı Vahap Munyar'ın gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

  Başbakan Yıldırım: Türkiye'ye ayar vermeye çalışıyorlar VİDEO

  "ŞANGAY AVRUPA'YA KARŞI BİR MEYDAN OKUMA DEĞİL"

  Başbakan Yıldırım, Şanghay İşbirliği Örgütü ile ilişkiler konusunda, "Bu bir tehdit değil, Avrupa'ya karşı bir meydan okuma da değil. Burada karşılıklı irade var. Uzakdoğu ülkeleri, Çin, Rusya, Orta Asya ülkeleri bunlar, ilişkilerimizi hem siyasi hem ekonomik olarak geliştirmek istiyorlar, biz de geliştirmek istiyoruz. Olay bundan ibaret. Yoksa 'AB olmazsa Asya birliği olur' gibi bir zorunlu tercih peşinde değiliz, bunun böyle görülmesinde fayda var." şeklinde konuştu.

  Başbakan Yıldırım'dan Avrupa'ya mülteci mesajı VİDEO

  "AVRUPA'YA DAHA FAZLA ZARAR VERİR"

  Başbakan Yıldırım konuşmasını şöyle sürdürdü: "Türkiye olmasa mülteciler Avrupa'yı istila edecekler, Avrupa bunu görmeli. İlişkilerin kopması Türkiye'ye zarar verir, Avrupa'ya daha fazla zarar verir."

  "GENELKURMAY BAŞKANLIĞIYLA KONUYU GÖRÜŞTÜK"

  Başbakan Yıldırım, Suriye'deki hava saldırısında üç askerin şehit edilmesine ilişkin, "Konuyla ilgili Genelkurmay Başkanlığımızın muhataplarıyla gerekli askeri temasları devam ediyor. Nereden kaynaklandı, nasıl kaynaklandı, tekrarı olmaması konusunda da en kesin ve net şekilde uyarılar yapıldı muhataplara." dedi.

  Başbakan Yıldırım: Suriye'nin toprak bütünlüğüne karşı bir düşüncemiz yok VİDEO

  MİLLETVEKİLLERİ VE CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ BİRLİKTE YAPILACAK

  Başbakan Yıldırım: "Milletvekilleri seçimleri ile cumhurbaşkanlığı seçimleri birlikte yapılacak ve 2019'da olacak. 2019'dan sonra fiilen yüzde 100 cumhurbaşkanlığı sistemi uygulanacak ama bu arada geçiş süreci tamamlanmış olacak. Yüzlerce, binlerce mevzuat yenilenecek."


  Görüş Bildir