Petrol
110.42
-1.35%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
470.278
-2.03%
15ºC
İstanbul
Hafif yağmur 15 C
  Büyük İstanbul Otogarı'nın ismi değişti

  Büyük İstanbul Otogarı'nın ismi değişti

  Büyük İstanbul Otogarı'nın ismi, FETÖ darbe girişiminde şehit olanların hatırasına "15 Temmuz Demokrasi Otogarı" olarak değiştirildi.
  • AA
  • 28.07.2016 - 17:43

  Galip Öztürk Yatırımlar AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk, yaptığı açıklamada, FETÖ'nün 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği askeri darbe girişimine tepki olarak, Avrasya Terminal İşletmeleri (AVTER) AŞ'nin bünyesinde hizmet veren Büyük İstanbul Otogarı'nın isminin, "İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı" olarak değiştirildiğini belirtti.

  Büyük İstanbul Otogarı nın ismi değişti #1

  "MİLLETİMİZ 15 TEMMUZ'DA BÜYÜK BİR SINAV VERDİ"

  AVTER Yönetim Kurulu'nun aldığı kararın önemli olduğunu ve FETÖ'ye karşı verilen mücadeleyi ikinci bir İstiklal Savaşı gibi gördüğünü anlatan Öztürk, "Milletimiz 15 Temmuz akşamı büyük bir sınav verdi. Vatanımıza, bayrağımıza, demokrasimize, devletimize canı pahasına sahip çıktılar. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza şifalar diliyorum." ifadelerini kullandı.

  "FETÖ KUMPASIYLA MAĞDUR EDİLEN BİR İŞ ADAMIYIM"

  Kendisinin de FETÖ'nün kumpasıyla mağdur edilen bir iş adamı olduğunu savunan Öztürk, şunları aktardı: "İlerleyen dönemde 15 Temmuz'da ülkemizin nasıl bir uçurumdan döndüğünü çok daha iyi anlayacağız. Zaten terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in yaptığı açıklamalar, ülkemizi kimlere satmak istediklerini, kimler adına işgal etmek istediklerini açıkça gösteriyor. Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan, Başbakanımız Binali Yıldırım'dan ve FETÖ'nün darbe girişimine karşı çıkan diğer siyasi liderlerden de Allah razı olsun. 'Bu vatan mücadelesidir' deyip birlik oldular. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde milletimiz FETÖ'cü vatan hainlerine geçit vermedi."Büyük İstanbul Otogarı nın ismi değişti #2

  "ÜLKEMİZ İÇİN CAN VEREN KAHRAMAN İNSANLARIMIZ İÇİN NE YAPSAK AZDIR"

  Öztürk, 15 Temmuz ile şehitlerin asla unutulmaması, onların hatıralarının ilelebet yaşatılması gerektiğini belirterek, "Ülkemiz için can veren 'Ülkemizi FETÖ'ye teslim etmeyeceğiz' diyen o kahraman insanlarımız için ne yapsak azdır. Allah hepsinden razı olsun." değerlendirmesinde bulundu.

  YENİ ADINI TAŞIYAN TABELA ASILACAK

  Büyük İstanbul Otogarı'nın yeni adını taşıyan tabelası da önümüzdeki günlerde asılacak.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir