Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
441.235
0.69%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  Ceren Özdemir'in annesi konuştu

  Anne Güfer Özdemir, “Psikopat birisi cezaevinden dışarı bırakılır mı, o zaman onu bırakan da suçlu” dedi.
  • İHA
  • 05.12.2019 - 13:57
  • Güncelleme : 05.12.2019 - 13:57
  Ceren Özdemir'in annesi konuştu

  Cezaevinden izne çıkarılan Özgür A.'nın, Ceren Özdemir'i vahşice katledişinin 1. günü.

  Ordu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 3. sınıf öğrencisi olan balerin Ceren Özdemir’in, evinde yas var.

  Aile fertleri kızlarının fotoğraflarına bakıp gözyaşlarını içine akıtırken anne Güfer Özdemir, kızı Ceren’in son giydiği elbisesini koklayarak acısını yüreğine bastırıyor.

  "PSİKOPAT BİRİ CEZAEVİNDEN BIRAKILIR MI?"

  Anne Güfer Özdemir, “Psikopat birisi cezaevinden bırakılır mı? O zaman bunu bırakan da suçlu, hepimiz suçluyuz. Ben hiçbir cana kıyamam. Benim evladım da kıyamaz. Bu canileri bir yerde tutsalar da insanlar rahat etse olmaz mı? Bu insanlar ölmek için mi yaşıyorlar? Benim çocuğumun ne hayalleri vardı. Bu memlekette bir yerlere gelip insanlara örnek olacaktı. Gittiği yerde hep sevgi dağıtıyordu benim yavrum. Bir tek benim değil herkesin yavrusuydu. Herkes severdi onu. Sadece canileri istemiyoruz, böyle potansiyeller toplansın.

  Ceren Özdemir’in annesinin feryadı ViDEO

  "BEN ONA HAYRANLIKLA BAKIYORDUM AMA DOYAMADIM"

  Bu elbise en son giydiği kıyafetlerden birisiydi. Sadece kokusunu bundan alıyorum bir saat giyse çıkarıyordu. Ben ona hayranlıkla bakıyordum ama doyamadım.” dedi.

  Ceren Özdemir in annesi konuştu #1

  "ARKADAŞLARI ÇAĞIRMIŞ GİTMEDİ, KEŞKE GİTSEYDİ"

  Yakalanan katil zanlısını tanımadıklarını ve daha önce hiç görmediklerini belirten anne Güfer Özdemir, “Katil ile hiçbir alakamız yok. Katili hiç tanımıyoruz. Benim çocuğum kediden korksa beni çağırır, koşar giderdim. Şüphelense çağırırdı. Ben koşarak gider onu alırdım. Çekinirdi, sokakların iyi olmadığını biliyorduk. Onun en ufak bir şüphesi olsaydı bize bildirirdi. Beş dakika önce telefon ile görüştük, bana ‘Anne ben eve geliyorum ne yemek var?’ dedi. ‘Bu gece çorba içmek istiyorum’ dedi, arkadaşları çağırmış bir yerde oturmak için gitmemiş, keşke gitseydi. Onlarla gitse belki kurtulurdu ama olmadı, böyle caniler sokakta oldukça çok canlar yanar.” diye konuştu.

  Ceren Özdemir in annesi konuştu #2

  "EVDEKİ ADAMA KELEPÇE TAKILIYOR DA BUNA NEDEN KELEPÇE TAKILMADI"

  Baba Yılmaz Özdemir de katil zanlısının cezaevinden firarını anlamakta güçlük çektiğini belirterek, “Şimdi ben çocuğumu 20 yaşına kadar yetiştirmişim, bizim elimizden alıyor. Buna nasıl bir yasa uygulanır. O cinayetten yargılanan, cezaevinde açıkta yatıyorsa da dışarıda insanlar kelepçe ile geziyor. Bunlara neden kelepçe takılmadı, firar edeceği bilinmiyor muydu? Dışarıdaki adama kelepçe takılıyor, evine gidiş-geliş saati takip ediliyor ama içerideki adama izin veriyorsun. Adam firar ediyor. Benim tek düşüncem bu. Bununla hangi kurum ilgileniyorsa, bilemiyorum o konuda duygumu ifade edemiyorum. Ne yapmaları gerekiyorsa yapsınlar.” açıklamasında bulundu.

  Ceren Özdemir'in babası konuştu

  Ceren Özdemir in annesi konuştu #3

  Ceren Özdemir in annesi konuştu #4

  Ceren Özdemir in annesi konuştu #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir