Euro
10.3805
1.1%
Dolar
8.5568
1.03%
Altın
509.94
0.34%
Borsa
1.443
-0.8%
Bitcoin
343.896
2.58%
19ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 19 C

  Diyarbakır'da 2 EYP imha edildi

  Diyarbakır'da yapılan operasyonlarda, yol kenarına tuzaklanmış 2 adet el yapımı patlayıcı (EYP) bulunarak kontrollü bir şekilde imha edildi.
  • İHA
  • 22.09.2016 - 17:07
  Diyarbakır'da 2 EYP imha edildi

  Diyarbakır da 2 EYP imha edildi #1

  Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı’nca yapılan çalışmada yol kenarına tuzaklanmış 2 adet jelikan bidon içerisinde, çivi ile güçlendirilmiş yaklaşık 100 kilogram amonyum nitratla yapılmış el yapımı patlayıcı bulunduğu ve kontrollü bir şekilde imha edildiği duyuruldu.

  VALİLİKTEN YAPILAN AÇIKLAMA

  “İl Jandarma Komutanlığı tarafından öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, vatandaşlarımızın her türlü terör eylemlerinden korunması, seyahat etme haklarını rahatlıkla kullanması maksadıyla her türlü tedbir alınmaktadır. Bu tedbirler kapsamında icra edilen mayın ve EYP araması esnasında; Hani İlçesi Diyarbakır Bingöl karayolu Pınar Mahallesi’nde bulunan karayolunun kenarına gömülü vaziyette 2 adet jelikan bidon içerisinde çivi ile güçlendirilmiş yaklaşık 100 kilogram amonyum nitrat, EYP tespit edilmiştir.

  Diyarbakır da 2 EYP imha edildi #2

  EYP’nin bulunduğu bölgeden, araziye ağaçlık alana doğru giden 500 metre kablo bu kabloya bağlı patlatmaya hazır halde pil bloğu ve telsizli ateşleme düzeneği bulunmuş ve tespit edilen EYP Patlayıcı Madde İmha Timi tarafından emniyetli bir şekilde patlatılarak imha edilmiştir. Patlama sonrası herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamış, karayolu geçici olarak ulaşıma kapatılmış ve akabinde karayolları ekipleri tarafından onarılarak ulaşıma tekrar açılmıştı"

  Diyarbakır da 2 EYP imha edildi #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir