Euro
15.4401
0.08%
Dolar
13.5302
0.08%
Altın
790.7180
0.13%
Borsa
2,072.93
0.11%
Bitcoin
585.690
0.09%
-0ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık -0 C

  Sinop'ta doğum sancısı çeken kedi polise sığındı

  Sinop'ta doğum sancısı nedeniyle polise sığınan kedi, polis sandalyesinde yaptığı erken doğumun ardından sezaryene alındı.
  • 27.04.2016 - 11:40
  Sinop'ta doğum sancısı çeken kedi polise sığındı

  İlginç olay, Sinop Limaniçi mevkisindeki Sinop İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipler Amirliği’nde meydana geldi. Doğum sancısı ile kıvranan kedi, şube kapısına gelip miyavlayarak polisten yardım istedi. Şubede görevli polisler ilk etapta ne olduğunu anlayamadı.

  DÜŞÜK YAPTI

  Acı içinde kıvranan kedi, bir polise ait sandalyeye zıplayarak, burada doğum yapmaya başladı. Durumu anlayan polis ekipleri olayı, Sinop Belediyesi Hayvan Barınağı görevlilerine haber verdi. Barınakta görevli Veteriner Hekim Volkan Tuncay ekibiyle birlikte olay yerine geldiğinde kedinin erken doğuma bağlı düşük yaptığı anlaşıldı. Bu sırada kedinin doğum sırasında ölen yavrusunu ayağa kaldırmak için uzun süre uğraştığı görüldü. Daha sonra kedinin ve karnındaki diğer yavruların kurtarılması için kedi, barınağa götürülerek sezaryene alındı.

  Sinop ta doğum sancısı çeken kedi polise sığındı #1

  YAVRULARI KURTARILAMADI

  Yavrular kurtarılamazken, anne kedi kurtarılarak kısırlaştırıldı. Normalde sahipsiz köpekler için oluşturulan hayvan barınağında, birçok kez yardıma muhtaç hayvanlara bakım hizmeti sağladıklarını belirten Sinop Belediyesi Hayvan Barınağı Veteriner Hekimi Volkan Tuncay, hayvanların da insanlar kadar yaşama haklarının olduğunu söyledi.


  Görüş Bildir