Euro
10.3832
0.72%
Dolar
8.8438
0.93%
Altın
497.39
1.32%
Borsa
1.401
0%
Bitcoin
392.898
3.05%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 15 C

  Duygu Delen’in babası Adalet Bakanı ile görüştü

  Gaziantep'te erkek arkadaşı Mehmet Kaplan'ın evinin penceresinden düşerek öldüğü öne sürülen Duygu Delen'in babası, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'e, “Bu işin peşini bırakmayın" dedi.
  • DHA
  • 16.08.2020 - 15:33
  Duygu Delen’in babası Adalet Bakanı ile görüştü

  Gaziantep Valisi Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 17 yaşındaki Duygu Delen'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

  Ziyarette Vali Gül ve Başkan Şahin, baba Bülent Delen ile Duygu'nun ağabeyi Harun Delen ve dedesi Mehmet Yüceler tarafından karşılandı.

  BAĞIMSIZ YARGI KARAR VERECEK

  Aileye taziyelerini ileten Vali Gül, “Duygu sizin kızınız, bizim kardeşimiz. Hepimizin başı sağ olsun. Yaşanan olay sonrası gerek emniyetimiz gerekse savcılığımız gerekli çalışmayı yaptı. Şüpheli önce gözaltına alındı, daha sonra tutuklandı. 17 yaşında bir çocuk, hayatını kaybetti. Bunun nasıl olduğunu düştü mü, düşürüldü mü, itildi mi? Buna bağımsız mahkemeler karar verecek. Adliyede bu sürecin sabırla devam etmesini beklemeliyiz. Herkes şundan emin olsun, hiç kimsenin ahı, hiç kimsenin kanı yerde kalmaz. Sizin evladınız her ne kadar sizin evladınız ise bu milletin de evladı.” diye konuştu.

  Duygu Delen’in babası Adalet Bakanı ile görüştü #1

  BAKAN GÜL İLE TELEFONDA KONUŞTU

  Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ise taziye sırasında Vali Davut Gül'ü arayarak baba Bülent Delen'e taziyelerini iletti.

  Baba Delen, Bakan Gül'e, “Sayın bakanım sizden ricam bu işin peşini bırakmayın. Baromuz ayaklandı onlardan da Allah razı olsun.” dedi.

  Bakan Gül'ün ise gerekli adli tetkikatın devam ettiğini ve yargının en doğru kararı vereceğini söylediği öğrenildi.

  Duygu Delen’in babası Adalet Bakanı ile görüştü #2

  “ÜNİVERSİTEYE GİDECEKTİ HAYALLERİ VARDI”

  Adalete güvendiklerini dile getiren baba Bülent Delen, kızının hayallerinin olduğunu söyledi.

  Delen, “Bakanım, gerekenin yapılacağını söyledi. Ben bakanıma güveniyorum. Çocuğum okuyacak adam olacaktı. Şu anda adam falan kalmadı. Çocuğum üniversiteye gidecekti, hayalleri vardı. Hayalleri söndü. Toprağa gömdük geldik.” diye konuştu.,

  Duygu Delen’in babası Adalet Bakanı ile görüştü #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir