Euro
15.2622
-0.06%
Dolar
13.4375
-0.25%
Altın
792.7170
-0.11%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
488.623
1.43%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C

  Emekli memur PKK tehdidiyle komşusunu dolandırmaya kalktı

  Ankara'da yaşayan emekli memur Mehmet T.'nin komşularını dolandırmak için arabalarına bıraktığı not şehri ayağa kaldırdı.
  • 11.04.2016 - 09:03
  Emekli memur PKK tehdidiyle komşusunu dolandırmaya kalktı

  Emekli memur PKK tehdidiyle komşusunu dolandırmaya kalktı #1

  Mehmet T., 8 ve 16 Mart tarihlerinde komşuları Uğur Ç., Kazım Ş. ve Abdullah G.’nin otomobillerinin sileceklerine PKK terör örgütünden gönderilmiş izlenimi verdiği tehdit mesajları bıraktı. Ç.’den 20 bin, Ş.’den 15 bin ve G.’den de 10 bin TL isteyen Mehmet T., bu notlara, özetle şu ifadeleri yazdı:

  "ÇOCUĞUNU GERİLLA YAPACAĞIZ"

  "PKK’ya yardım yapacaksın. Çok yakında büyük bir patlama olacak. Kızını/oğlunu takip ediyoruz, okulunu biliyoruz. Bizim gerilla Mamak’ta yakalandı. Parayı vermezsen, onun yerine çocuğunu gerilla yapacağız. Canlı bomba yapacağız. Arabanı da almamız gerekiyor. Sakın polise, askere haber vereyim deme, seni de çocuğunu da harcarız. Mandıralarda kalıyoruz. Karapürçek güreş alanında cami karşısında tek ev var. Parayı poşetle evin arkasındaki ağaçlara as. Takip ediyoruz sakın yanlış yapma. Seni uyarıyoruz. Yoksa siz ağlarsınız."

  EMEKLİ MEMUR ÇIKTI

  Notları bulan üç komşu, soluğu polis merkezinde aldı. Harekete geçen polis de notları bırakan şüpheliyi yakalamak için bir plan hazırladı. Notta tarif edilen yerdeki ağaca gazete kâğıdı dolu poşet asan polis, çevrede önlem aldı. Bir süre sonra bölgeye gidip ağaçta asılı poşeti alarak arabasına binmeye çalışan şüpheli, kıskıvrak yakalandı. Şüphelinin, 61 yaşındaki emekli memur Mehmet T. olduğu anlaşıldı.

  "KREDİ BORCUM VAR"

  Savcılıktaki ifadesinde olayı itiraf eden Mehmet T., "PKK ile bağlantım yok. Örgütün adını kullanarak para toplamaya çalıştım ancak kimse para bırakmadı. Bıraktı sandığımda da yakalandım. Parayı, kredi borçlarımı ödemek için kullanacaktım" dedi. Savcılık tutuklanan sanık için, suçun teşebbüs aşamasında kaldığı gerekçesiyle her 3 müştekiye karşı “suç örgütünün korkutucu gücünden faydalanarak yağmaya teşebbüs” iddiasıyla 34 yıl hapis istedi.


  Görüş Bildir