Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
462.992
-6.33%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C

  Erzurum’da evi terk eden kişi, video sayesinde bulundu

  15 yıl önce psikolojik sorunları nedeniyle evini terk ederek İstanbul’a giden Köksal Kasapoğlu, sosyal medyada bir vatandaş tarafından videosu paylaşılınca yıllar sonra evine döndü.
  • İHA
  • 06.04.2021 - 09:20
  • Güncelleme : 06.04.2021 - 09:37
  Erzurum’da evi terk eden kişi, video sayesinde bulundu

  Erzurum’un Tortum ilçesine bağlı Şenyurt Mahallesi’nde yaşayan 40 yaşındaki Köksal Kasapoğlu, 15 yıl önce psikolojik sorunları nedeniyle evini terk ederek İstanbul’a geldi.

  İstanbul'da bir yakınının ayakkabı dükkanında bir süre çalıştıktan sonra işten ayrılan Kasapoğlu'ndan bir daha haber alınamadı.

  ÖLÜM HABERLERİ GELDİ

  Kasapoğlu Ailesi, nüfus cüzdanı olmayan çocuklarının öldüğü yönünde haberler aldı.

  15 yıl boyunca küçük bir barakada hayatını devam ettiren Kasapoğlu’nun yanına Ercan Güven isimli bir kişi gitti.

  Cep telefonu ile çekim yapan Güven, Köksal Kasapoğlu’nun durumunu anlattığı videoda vatandaşlara yardım etmeleri için çağrıda bulundu.

  Erzurum’da evi terk eden kişi, video sayesinde bulundu #1

  HER ŞEY VİDEO İLE ORTAYA ÇIKTI

  Videonun kısa sürede sosyal medyada yayılması üzerine onu tanıyan ve köylüsü olan şu anki Samsun'un Ladik Kaymakamı Adem Eser, durumu ailesine bildirdi.

  Yetkililerin devreye girmesiyle Kasapoğlu’nun yaşadığı yere gidildi.

  40 yaşındaki Köksal Kasapoğlu, yaşadığı yerden alınarak Erzurum'daki ailesine getirildi. Öldü sandığı oğluyla 15 yıl sonra karşılaşan anne Fatma Kasapoğlu ve kardeşleri gözyaşlarına boğuldu.

  Erzurum’da evi terk eden kişi, video sayesinde bulundu VİDEO

  Erzurum’da evi terk eden kişi, video sayesinde bulundu #2

  “2009 YILINDA KAYIP İLANI VERDİK”

  Köksal Kasapoğlu’nun dayısının oğlu Murat Akpınar, “Çok sevinçliyiz, kardeşimize kavuştuk. Onun heyecanını yaşıyoruz. Biz 2009 yılında bir kayıp ilanı verdik. Ulaşamadık bir türlü. Geçenlerde sosyal medyaya bir videosu düştü. Şu anda çok sevinçliyiz.” diye konuştu.

  Kasapoğlu’nun dayısının oğlu Köksal Pişkin ise “Yaklaşık 15 yıldır kayıptı. Biz birkaç kez aramaya çıktık, ulaşamadık kendisine. Tortum Belediye Başkanı bizim haberimiz olmadan videodan sonra özel makam aracıyla giderek sağ salim aldı getirdi kardeşimizi. Kavuştuğumuz için çok mutluyum.” dedi.

  Erzurum’da evi terk eden kişi, video sayesinde bulundu #3

  “YILLARDIR BUGÜNÜ BEKLİYORDUM”

  15 yıl sonra ailesine kavuşmanın heyecanını yaşayan Köksal Kasapoğlu, “Beni buraya getiren arkadaşlarıma teşekkür ederim. Orada yaşadığım şeyler biraz karışıktı. Son zamanlarımı da hatırlamıyorum. Bundan sonraki ilerleme önemli benim için. Yıllardır bugünü bekliyordum. Özlemiştim ailemi, bir türlü ulaşmak mümkün olmadı. En sonunda kavuştuk. İnşallah belediyemiz de bana iş verecek. Artık anneme ve kız kardeşime çalışıp bakacağım. 15 yıl annemin duası bana yetti.” şeklinde konuştu.

  Erzurum’da evi terk eden kişi, video sayesinde bulundu #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir