Euro
10.843
-0.07%
Dolar
9.3071
-0.25%
Altın
529.64
-0.03%
Borsa
1.43
0.86%
Bitcoin
591.220
2.59%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C

  Eski kız arkadaşına şantaj yapan sevgiliye 3 yıl hapis

  Kayseri'de bir süre sevgili olduktan sonra ayrıldığı kızın çıplak fotoğraf ve videolarını çekerek şantajla 500 TL parasını almakla yargılanan sanığa, 3 yıl 1 ay hapis cezası verildi.
  • İHA
  • 17.06.2019 - 13:49
  • Güncelleme : 17.06.2019 - 13:49
  Eski kız arkadaşına şantaj yapan sevgiliye 3 yıl hapis

  Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, 27 yaşındaki tutuklu sanık M.V.A. ile 25 yaşındaki mağdur S.C.Ç. ve avukatlar hazır bulundu.

  "BEN ÇEKMEDİM KENDİ YOLLADI"

  Tutuklu sanık M.V.A., mahkemede yaptığı savunmasında önceki ifadesini tekrar ederek, “Mağdur ile 2012’de tanıştık, gönül ilişkimiz oldu. Kendi rızası ile de cinsel ilişkiye girdik, ilişkimiz bir süre devam etti, ayrıldık. Çıplak fotoğraflarını kendisi çekip, rızası ile gönderdi. Ben fotoğrafları çekmedim, zorla ilişkiye girmedim. Kendisini sadece korkutmak için bu gönderdiği fotoğrafları sosyal medyada yayınlamakla tehdit ettim, 500 TL parasını aldım, onu da borç olarak istedim, korkutmak amacıyla parayı vermezsen instagramda fotoğrafları yayınlayacağım gibi tehditlerim oldu.” diye konuştu.

  "BİLEĞİNDE TIRNAK İZLERİM VAR"

  Mağdur kız S.C.Ç. ise mahkemede ilk celse verdiği ifadesinde, şunları söylemişti: “2012’de tanışıp sevgili olduk. İlk ilişkimiz rıza ile oldu. İkinci ilişki, yani 28 Şubat 2019’daki zorla oldu. O gün beni çağırdı, ‘senden aldığım paraları geri vereceğim’ dedi. Keykubat Mahallesi’ndeki ağabeyinin evine çağırdı, ben de gitmek istemedim ve durağa çağırdım. O da bana fotoğrafları tehdit ederek eve çağırdı. Eve gittim, ‘benimle birlikte olmadan bu evden çıkamazsın’ dedi. Zorla bana cinsel saldırıda bulundu, onun bileğine benim tırnak izlerim geçti, benim de bileklerimi sıktı, sağlık raporlarında var. Cinsel saldırıda bulunurken de bilgim olmadan görüntüler çekmiş. ‘Sen benim hayatımı mahvettin’ diyerek 500 TL istemişti, görüntüleri şantajla aileme göndereceğini söyleyerek tehdit etti, ben de verdim. Kendisinden şikayetçiyim.”

  NİTELİKLİ CİNSEL İSTİSMARDAN BERAAT ETTİ

  Duruşma savcısı verdiği mütalaasında, sanığın ‘nitelikli cinsel istismar’ suçundan beraatını, ‘şantaj’ suçundan ise cezalandırılmasını talep etti.

  Mağdur kız S.C.Ç. sanığın sadece şantajdan değil, zorla cinsel istismar suçundan da cezalandırılmasını istedi. Karar verileceği uyarısı ile son sözü sorulan sanık M.V.A. ise üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyerek beraatını ve tahliyesini istedi.
  Mahkeme heyeti, yapılan yargılama sonucu tutuklu sanık M.V.A.’ya ‘nitelikli cinsel istismar’ suçundan beraat, ‘şantaj’ suçundan ise 3 yıl 1 ay hapis cezası ile tahliyesine karar verdi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir