Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1389
0.01%
Dolar
18.5062
0.02%
Altın
990
0.18%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
356.104
-1.46%
20ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 20 C
  Figen Yüksekdağ Şırnak'a alınmadı

  Figen Yüksekdağ Şırnak'a alınmadı

  HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve beraberindeki heyet "eylem için değil bayram için buradayız" demesine rağmen Şırnak'a giremedi.
  • DHA
  • 13.09.2016 - 14:06

  figen

  Şırnak’ta 14 Mart’ta PKK’lı teröristler tarafından kazılan hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması amacıyla başlayan operasyonlar 4 Haziran’da sona ermesine rağmen kent merkezindeki sokağa çıkma yasağı halen devam ediyor.

  Çatışmalar nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalanların bir bölümü ise Şırnak yakınlarındaki İkince ve Konutlar bölgesinde kurdukları çadırlarda yaşam mücadelesi veriyor.

  YÜKSEKDAĞ VE KIŞANAK ŞIRNAK'A GİRMEK İSTEDİ

  DP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, DTK Eş Başkanı Hatip Dİcle ile Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve partililerden oluşan heyet, bugün sabah saatlerinde Şırnak yakınlarındaki çadırlarda yaşayanlara bayram ziyaretinde bulunmak istedi.

  Figen Yüksekdağ Şırnak a alınmadı #2

  Figen Yüksekdağ Şırnak'a alınmadı VİDEO

  GÜVENLİK GÜÇLERİ İZİN VERMEDİ

  Şırnak’a 10 kilometre kala İkizce Tugay Komutanlığı önünde HDP ve DTK’lıların bulunduğu konvoyun önü, güvenlik güçleri tarafından kesildi. HDP ve DTK konvoyundakiler, araçlarla olmasa da yaya olarak çadırların bulunduğu bulunduğu bölgeye gitmek istediklerini bildirdi.

  Figen Yüksekdağ Şırnak a alınmadı #3

  YAYA OLARAK GİTMELERİNE DE İZİN VERİLMEDİ

  Ancak güvenlik gerekçesiyle buna da izin vermedi. Burada yaklaşık 3 saat bekletilen HDP ve DTK’lılar ile güvenlik güçleri arasında zaman zaman tartışma yaşandı. Güvenlik güçleri, Valiliğin emri nedeniyle hiç kimseye izin verilmeyeceğini söyledi.

  Figen Yüksekdağ Şırnak a alınmadı #4


  Görüş Bildir