Petrol
87.96
3.64%
Euro
18.0491
2.03%
Dolar
18.5157
0.36%
Altın
989.44
2.44%
Borsa
3198
-2.07%
Bitcoin
364.644
2.73%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C

  Hastane, ölen hastaların yakınlarına haber vermedi

  Kahramanmaraş'ta, özel bir hastanede tedavi gören 2 ayrı hasta, hayatını kaybetti. Yakınları ölüm haberini ziyarete gidince öğrendi.
  • DHA
  • 09.04.2018 - 10:43
  Hastane, ölen hastaların yakınlarına haber vermedi

  Kahramanmaraş'ta, özel bir hastanenin yoğun bakım servisinde tedavi gören 80 yaşındaki Sehar Güler 02.09'da, 78 yaşındaki Mustafa Tufan Ergen ise 03.37'de hayatını kaybetti. Güler ve Ergen'in cenazeleri yapılan işlemlerinin ardından hastane morguna konuldu.

  Hastane, ölen hastaların yakınlarına haber vermedi #1
  Hayatını kaybeden Sehar Güler

  "BABANIZ MORGDAYMIŞ"

  Ziyaret saati olan 14.00'te hastaların yakınları servislere çıktı ancak yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Mustafa Tufan Ergen'i yatağında bulamadı. 'Babamız nerede?' diye sordukları görevliler de cevap veremedi. Bir süre sonra yapılan araştırmada hastanın hayatını kaybettiği ortaya çıktı ve görevlilerin yakınlarına, 'Babanız morgdaymış' dedikleri öne sürüldü.

  Hastane, ölen hastaların yakınlarına haber vermedi #2Hayatını kaybeden Tufan Ergen

  Ergen'in ne zaman vefat ettiğini sorduklarında '03.37' cevabını alan çocukları şoke oldu. Ergen'in çocukları kendilerine geç haber verildiği için cenazeyi bir gün sonra defnetmek zorunda kaldıklarını söyledi.

  Hastane, ölen hastaların yakınlarına haber vermedi #3
  Güler ve Ergen'in yakınları

  SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

  Bir diğer hasta olan Sehar Güler de aynı saatlerde hayatını kaybetti ancak onun yakınlarına da ziyaret saatine kadar Haber verilmedi. Güler'in yakınları hastaneye gittiğinde acı haberi aldı.

  Hastane, ölen hastaların yakınlarına haber vermedi #4

  Adliye çıkışında açıklama yapan Mahmut Güler, hastaneye girince kendisini gören güvenlik görevlisinin başka bir yere giderek ağabeyi Adem Güler'i arayıp annesinin ölüm haberini verdiğini söyledi. Acı haberi ağabeyinden aldığını belirten Mahmut Güler, şöyle konuştu:

  "1 NİSAN ŞAKASI GİBİ, NEYE UĞRADIĞIMI ŞAŞIRDIM"

  "Annemi ziyarete gitmiştim. Annem ikinci katta yoğun bakımda kalıyor, alt katta bir yoğun bakım daha var. Oradan çıkarken bir kız çocuğu ağlıyordu 'Babam geceden ölmüş bize haber edilmedi' diye. Ben de yukarı çıktım. Arkadaşlarla konuşurken 'Babası geceden ölmüş haber edilmemiş, ziyarete gelince öğrenmiş' dedim. Ziyaret saati geldiğinde aynısı benim başıma geldi. Aynı 1 Nisan şakası gibi oldu. Neye uğradığımı şaşırdım. Orada düşüp kaldım, beni acile götürmüşler. Ablam gelmiş, yoğun bakıma girmiş ve 'Annem nerede?' diye sorunca 'Seni acile götürelim, annen acilde' demişler. Ben kendime geldiğimde ablamın sesini duydum ve 'Abla annem ölmüş, buraya gelince söylediler' dedim."

  "ÖLDÜKTEN 12 BUÇUK SAAT SONRA HABER VERİLDİ"

  Adem Güler ise annesinin öldüğünü kendisini arayan güvenlik görevlisinden öğrendiğini söyledi. Daha sonra ilgili doktoru arayarak neden haber verilmediğini sorduğunu ancak doktorun kendisine ulaşamadığını belirten Güler, "Doktora, 'Ulaşamamış olsaydın bana mesaj gelirdi' dedim. Ayrıca 6 farklı numara eğer ulaşılmamışsa bunlardan birini arayabilirlerdi." dedi.

  "ZAMANINDA HABER VERİLSEYDİ, AYNI GÜN DEFNEDİLEBİLİRDİ"

  Vefat haberinin zamanında verilmiş olsa cenazeyi aynı gün defnedebileceklerini ancak geç haber verildiğini için annesini bir gün morgda bekletmek zorunda kaldığını belirten Güler, şöyle konuştu:

  "Pazar günü kardeşim ziyarete gidiyor ve kendisine haber verilmiyor. 14.28'de beni arıyorlar 'Anneniz vefat etti' diye. Ben de kardeşimi aradım. Sonra köyden hastaneye gelip morga indim. Annem saat 02.09'da vefat etmiş, bize 14.28'te haber veriyorlar, 12.5 saat sonra. Onun için hastane yönetiminden ve hastaneden şikayetçiyiz. Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduk."

  Öte yandan iddialarla ilgili hastaneden herhangi bir açıklama yapılmadı.


  Görüş Bildir