Euro
9.9294
0.06%
Dolar
8.3535
0.07%
Altın
486.53
-0.04%
Borsa
1.4
0%
Bitcoin
326.100
-2.93%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  HDP’nin işten çıkardığı şehit yakını görevde

  Diyarbakır’da HDP’li belediye tarafından hiçbir gerekçe gösterilmeden işten çıkarılan şehit yakınları, yeniden görevlerine iade edildi.
  • İHA
  • 30.08.2019 - 10:02
  HDP’nin işten çıkardığı şehit yakını görevde

  Diyarbakır'da bir önceki dönem kayyum tarafından işe alınan şehit yakınları, 31 Mart yerel seçimlerinde HDP’li belediyenin kazanmasıyla hiçbir gerekçe gösterilmeden işten çıkarıldı.

  YENİ KAYYUM, ŞEHİT AİLELERİNİ İŞE GERİ ALDI

  Gerekçesiz kararı öğrenen şehit aileleri yıkıldı. Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, İçişleri Bakanlığı tarafından kayyum olarak büyükşehir belediye başkanlığına görevlendirildikten sonra ilk işlerinden biri, şehit ailelerinin işlerine geri dönmesi talimatını vermek oldu.

  "HDP YÖNETİMİ GELDİĞİNDEN SONRA BİZ ŞEHİT AİLELERİ OLARAK DIŞLANDIK"

  Cumhurbaşkanının her zaman yanında olduklarını, onların da kendilerinin yanında olduğunu aktaran şehit yakını Nurettin Yıldız, “Türkiye Cumhuriyeti kimliğini taşıyan her vatandaşına değer veriyorlar. Ancak şehit ailelerine verdikleri değer o bizi çok mutlu ediyor. Ben yaklaşık iki yıl önce şehidimden dolayı kayyum döneminde işe alındım. Görevimi layıkıyla, başarıyla yaptığıma inanıyorum ki öyledir de. Ben değil herkes öyle. Bir güne bir gün benden taraf işim aksamamıştır. Her zaman işime gitmişim, işime sadık olmuşumdur. Ama maalesef ki bu HDP yönetimi geldiğinden sonra biz şehit aileleri olarak dışlandık. Hiçbir sebep göstermeden, gerekçesiz bir şekilde bizi işten çıkarttı ve kapı önüne koydu. Biz de sağ olsun tek umudumuz olan Allah’a sığındık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya inandık. Sağ olsun, var olsun Allah razı olsun. İl Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu da bizim için çok çok değerlidir. Bunların kapısını çaldık. Allah razı olsun onlar da bize sahip çıktı. Benim işten çıktığım gün, bana haber verildiği gün iş fazla önemli değildir, önemi yoktur. Ancak psikolojik olarak o an diyebilirim ki yıkıldım. Yıkıldım kaldım, şok oldum. Çünkü bunu hiç bir zaman ben beklemiyordum. Yapabileceklerine inanmıyordum. İhtimal bile vermiyordum bir şehit ailesinin işten çıkarılmasına.

  HDP’nin işten çıkardığı şehit yakını görevde #1

  “HÜKÜMETİMİZ BU MEMLEKETİN SAHİPSİZ OLMADIĞINI BİR KEZ DAHA GÖSTERMİŞTİR”

  Adamlar bunu yaptı ve çok şükür de yanlarına kalmadı. Devletimiz bize sahip çıktı. Devlet hem Diyarbakır’a hem şehit ailelerimize sahip çıktı. Bize değer verdi, geldikleri günde ikinci günü bana haber verilerek girişim yapıldığına dair bilgi geldi. O gündür bugündür işimize döndük. Mutluyuz, sevinçliyiz. Bizde devletimizle bu kadim şehrimize, peygamberler ve sahabeler şehrine inşallah birlikte hizmet edeceğiz. Hükümetimiz bu memleketin sahipsiz olmadığını bir kez daha göstermiştir” şeklinde konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir