Euro
15.2180
-0.46%
Dolar
13.6123
0.17%
Altın
793.4760
-0.14%
Borsa
1970
0.95%
Bitcoin
505.799
-2.71%
3ºC
İstanbul
Bulutlu 3 C

  İnternetten aldığı ayakkabıları zehirli diye iade etti

  Bartın'da internetten aldığı ayakkabıların zehirli ayakkabılara benzediği iddia eden bir minibüs şoförü, firmaya ayakkabıları iade etti.
  • 30.11.2014 - 12:13
  İnternetten aldığı ayakkabıları zehirli diye iade etti

  İnternetten aldığı ayakkabıları zehirli diye iade etti #1

  Çin’den gelen ve zehirli madde içerdiği için imha edilmesi gerekirken piyasaya sürüldüğü ortaya çıkan 33 bin çift ayakkabı tüketiciyi tedirgin ediyor. Amasra’da oturan Erdem Yalçın, 10 gün önce 5 aylık hamile eşi ve 10 yaşındaki kızına aldığı birer çift botun zehirli ayakkabılardan olduğunu iddia etti.

  AYAKKABILARI İADE ETTİ

  Birisini Bartın’daki mağazadan, diğerini de aynı mağazanın internet sitesinden aldığı ayakkabıları, televizyonda fotoğrafını gördüğü zehirli ayakkabılarla aynı olduğunu fark eden Yalçın, mağazaya gitti. Yalçın, ayakkabıları iade ederken parasını da geri aldı. Kızının, aldığı ayakkabıyı giyerek okula gittiğini ve arkadaşlarının kızını uyardığını belirten Yalçın, şöyle konuştu;

  "KIZIM 7-8 GÜN GİYDİ"

  "Arkadaşları kızıma, ’Senin ayakkabılar televizyondaki zehirli ayakkabılara benziyor’ demiş. Biz de baktık ve o ayakkabıların aynısı olduğunu gördük. Mağazaya giderek, ayakkabıları geri verdik, paramızı aldık. Mağazadeki görevliler de bu ayakkabıları topladıklarını söyledi. Mağazanın bizi uyarması gerekirdi. Beni kimse aramadı. Kızım ayakkabıları 7-8 gün giydi. Şoktayız, çok korkuyoruz. Eğer bir şey olursa bunun peşini bırakmayacağım."

  İnternetten aldığı ayakkabıları zehirli diye iade etti #2

  33 ÇİFT İADE EDİLDİ

  Mağaza yetkilileri bu botlardan 11 çiftinin satıldığını, mağazadaki 33 çiftinin firmaya iade edildiğini söyledi. Görevliler, satılan ayakkabıları getirenlerden geri aldıklarını söyledi.

  AYAKKABILAR GÜMRÜK ONAYLI

  Mağaza yetkilisi, ayakkabıları 1 ay önce gönderen firmadan aldıklarını anlatırken, bunların gümrük onaylı olduğu belirtildi.


  Görüş Bildir