Petrol
111.21
0.23%
Euro
17.3078
0.06%
Dolar
16.1257
0.31%
Altın
965.56
-0.07%
Borsa
2375
-0.25%
Bitcoin
480.555
2.01%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C

  İstanbul'da okul denetimleri

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri ve Mobil Okul Timleri uyum haftası kapsamında okul önlerinde öğrencilerin huzur ve güvenliğini sağlamak için denetim gerçekleştirdi.
  • DHA
  • 10.09.2018 - 09:26
  • Güncelleme : 10.09.2018 - 10:01
  İstanbul'da okul denetimleri

  Milli Eğitim Bakanlığı'nca öğrencilerin okul kaygılarını gidermek ve öğretmenleri ve arkadaşlarını tanımalarına yardımcı olmak için uygulanan uyum haftası bugün başladı.

  Uyum haftası kapsamında okul öncesi, ilkokul 1., ortaokul 5. ve lise 9. sınıf öğrencileri sınıfları doldurdu.

  İstanbul da okul denetimleri #1

  DENETİMLER BAŞLADI

  İstanbul  Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Mobil Okul Timleri ve Önleyici Hizmetler ekipleri de öğrencilerin huzur ve güvenliğini sağlamak için okul önlerinde denetim başlattı. Denetimler kapsamında Beşiktaş'taki Orgeneral Kami Güzey İlkokulu önündeki Cengiz Topal Caddesi'nde servis araçları ve otomobiller incelendi.

  İstanbul da okul denetimleri #2

  EMNİYET KEMERİ VE EVRAK KONTROLÜ

  Denetimlerde öğrencilerin seyahat sırasında emniyet kemeri takıp takılmadığını kontrol eden ekipler servis sürücülerinin ise evraklarını inceledi. Mobil Okul Timleri servisteki öğrencilere emniyet kemerlerini takmaları konusunda uyarıda bulundu. Bir otomobil sürücüsüne emniyet kemeri takmadığı için cezai işlem uygulandı.

  İstanbul da okul denetimleri #3

  "BU İŞİ YAPAN İNSANLARIN DAHA DİKKATLİ OLMASI GEREKİYOR"

  Denetimde durdurulan servis şoförü Ahmet Tandoğan 4 yıldır bu mesleği yaptığını belirterek, "Ben isterim ki bu uygulama her gün yapılsın. Bizim böyle bir şikâyetimiz yok. Denetim yapılmasından memnun kalırız. Bu işi yapan insanların biraz daha dikkatli olması gerekiyor. Denetim olmadığı zaman insanlar biraz daha vurdumduymaz oluyor, pek önemsemiyorlar. Ben şahsen bu denetimlerin sürekli olmasını istiyorum. Ben hazırlığı yaptım. Anaokulu öğrencilerini taşıyorum ve onlara uygun emniyet kemerlerimizi yaptırdım. Şu an için bir problem yok." dedi.

  İstanbul da okul denetimleri #4

  KADIKÖY'DE DE DENETİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  Denetim yapılan yerlerden biri de Kadıköy'deki Göztepe Anakent Koleji önü oldu. Polis ekipleri, şüpheli araçları durdurarak arama yaptı. Sürücü ve yolcular Genel Bilgi Taraması'ndan (GBT) geçti.

  İstanbul da okul denetimleri #5

  İstanbul da okul denetimleri #6

  İstanbul da okul denetimleri #7

  İstanbul da okul denetimleri #8

  İstanbul da okul denetimleri #9

  İstanbul da okul denetimleri #10


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir