Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
564.199
1.65%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C
  İzmir'de ulaşım sorunu devam ediyor

  İzmir'de ulaşım sorunu devam ediyor

  İzmir'de, toplu ulaşımda 1 Haziran'da yenilenen elektronik ücret toplama sistemindeki değişikliğin getirdiği sorunlar, hala devam ediyor.
  • AA
  • 13.06.2015 - 13:49

  izmir

  İzmir'de, toplu ulaşımda 1 Haziran'da yenilenen elektronik ücret toplama sistemindeki değişikliğin getirdiği sorunlar nedeniyle yaşanan sıkıntılar devam ediyor. Bilet gişelerinde uzun kuyruklar oluştuğu göze çarpıyor.

  İzmir de ulaşım sorunu devam ediyor #2

  İzmir de ulaşım sorunu devam ediyor #3

  İzmir de ulaşım sorunu devam ediyor #4

  İzmir de ulaşım sorunu devam ediyor #5

  İzmir de ulaşım sorunu devam ediyor #6

  İzmir de ulaşım sorunu devam ediyor #7

  İzmir de ulaşım sorunu devam ediyor #8

  ULAŞIMDA SORUNLAR AŞILAMADI

  Kent içi toplu taşımada, otobüs, metro, hafif raylı sistem ve deniz ulaşımında entegre olarak kullanılan elektronik ücret toplama sisteminde, 13 Ocak'ta açılan ihale sonucuna göre işletme hakkının 1 Haziran itibarıyla başka bir firmaya geçmesinin ardından yaşanmaya başlayan sorunlar aşılamadı.

  İzmir'de ulaşım sorunu devam ediyor İZLE

  ÜCRETSİZ GEÇİŞ UYGULAMASINA SON VERİLDİ

  Sistem değişikliğinin yapılamaması nedeniyle 1-10 Haziran'da toplu taşıma araçlarının zorunlu olarak "ücretsiz" hizmet verdiği İzmir'de, 11 Haziran'dan bu yana ise sınırlı sayıda kart dolum gişesinin hizmet vermesine karşın "ücretsiz geçiş" uygulamasına son verildi. Yeni sistemde halen otomatik kart dolum cihazlarının ve bayilerin aktif hale getirilememesi nedeniyle, özellikle işe geliş ve gidiş saatlerinde İzmirliler uzun süre gişe kuyruğunda beklemek zorunda kaldı.

  KAĞIT BİLET DE ÇÖZÜM OLMADI

  Bu arada, kartını yeni sisteme henüz uyarlatamayanlar ve kartında yeterli bakiyesi olmayanlar için yıllar sonra yeniden hayata geçirilen "kağıt bilet" uygulaması da yaşanan yoğunluğa çözüm olmadı.

  Otobüsler dışında metro ve deniz ulaşımı kullanımı için biletlerin kart dolumu yapılan gişelerde satışa sunulması nedeniyle bu uygulama da işlevsiz kaldı. Gişelerde uzun kuyruklar oluştu.

  İzmir de ulaşım sorunu devam ediyor #9

  İzmir'de toplu ulaşımda kağıt bilet dönemi

  İzmir de ulaşım sorunu devam ediyor #10

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir