Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.653
-1.82%
13ºC
İstanbul
Güneşli 13 C

  İzmirli mimar Levent Kırca'nın borcunu ödeyecek

  Levent Kırca'nın çocuklarının reddettiği miras ile kurtulmaya çalıştıkları borcunu, İzmirli mimar Remzi Akdemir ödemek istediğini söyledi.
  • DHA
  • 30.03.2016 - 10:35
  İzmirli mimar Levent Kırca'nın borcunu ödeyecek

  mimar

  Geçen yıl vefat eden Levent Kırca'nın Oya Başar'dan olan oğlu Umut Kırca ile kızı Ayşe Kırca, babalarının mirasını reddetmek için dava açtı. Kardeşlerin talebini kabul eden mahkeme, "Umut ve Ayşe Kırca'nın babalarının mirasının reddettiklerinin tespitine karar verildi" dedi.

  İZMİRLİ MİMAR 400 BİN LİRALIK BORCU ÖDEMEK İSTİYOR

  Haberi duyan Mimar Remzi Akdemir, çocuklarının kabul etmesi halinde Kırca'nın yaklaşık 400 bin TL'lik borcunu ödeyebileceğini söyledi.

  "KIRCA'NIN SOSYAL ANISINI YÜCELTMEK ADINA BÖYLE BİR ŞEYE BEN VARIM"

  Tüm Türkiye'yi Kırca'nın mirasına sahip çıkmaya davet eden Akdemir, "Çocuklarının maddi durumları uygun olmayabilir. Bunun için reddi miras yapmak zorunda kalmış olabilirler. Okuduğum kadarıyla belli bir miktar ticari borçtan kaynaklı bir reddi miras var. İmkanlarım ölçüsünde bu borcu karşılamaya hazırım. Levent Kırca'nın sosyal anısını yüceltmek adına böyle bir şeye ben varım" diye konuştu.

  "ONUN ANISI HEPİMİZİN KALBİNDE VAR"

  Kırca'nın kişisel eşyalarından oluşan bir butik müze yapılabileceğini söyleyen Akdemir, "Onun anısı hepimizin kalbinde var. Bana katılan başka insanların olacağına da eminim. Levent Kırca'nın anısına ve hatıralarına sahip çıkmaya çağırıyorum herkesi. Kimse olmasa da ben vardım. Bu konuda çocuklarıyla iletişim kurmak istiyorum. Bu mirası kaldırmamız lazım" ifadelerini kullandı.

  "SADECE İZLEYİCİSİYDİM"

  Levent Kırca ile birebir hiç karşılaşmadıklarını belirten Akdemir, "Sadece izleyicisiydim. Öyle sanatçıların izleyicisi olduğunuzda televizyon önünde çok anınız oluyor. Olacak O Kadar programından çok anımız var ama hiç karşılaşmadık" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir