Petrol
76.82
0.88%
Euro
19.6351
-0.27%
Dolar
18.6408
0.01%
Altın
1.075
0.37%
Borsa
5005
3.08%
Bitcoin
324.452
-0.08%
13ºC
İstanbul
Bulutlu 13 C
  İzmirliler, 'çemberde' Kordon keyfi yaptı

  İzmirliler, 'çemberde' Kordon keyfi yaptı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal mesafeyi korumak için çimler üzerine çizilen çemberlerde vatandaşlar Kordon'un tadını çıkardı.
  • İHA
  • 21.05.2020 - 06:28

  Koronavirüs salgını önlemleri kapsamında, aralarında İzmir’in de bulunduğu 15 ilde ilan edilen 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının sonra ermesiyle birlikte vatandaşlar kendilerini adeta sokaklara attı.

  KORDON'DA SOSYAL MESAFE GÖZETİLDİ

  Hava sıcaklıklarının artmasının da etkisiyle İzmirliler sahil kenarlarına akın etti. Alsancak semtinde bulunan Kordonboyu vatandaşların en çok tercih ettikleri yerlerden birisi oldu. Zira kimi vatandaşlar Kordonboyu’nda yürüyüş yaparken, kimi vatandaşlar da balık tuttu. Özellikle İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal mesafeyi korumak maksadıyla çimler üzerine çizilen çember daireler vatandaşların ilgisini çekti.

  İzmirliler, 'çemberde' Kordon keyfi yaptı

  İzmirliler, çemberde Kordon keyfi yaptı #1

  "DAİRE İÇİNDE KORDON SEFASI SÜRÜYORUZ"

  Arkadaşı ile birlikte çember daire içerisinde oturan Mehmet Arısoy (22), kısıtlamanın bitmesi ve havanın da güzel olması nedeniyle arkadaşı ile birlikte sahile geldiğini belirterek şunları söyledi, “Kısıtlama bitti ve şu anda kordondayız. Belediyemizin çizmiş olduğu yuvarlak daire içerisinde kordonun sefasını sürüyoruz arkadaşım ile birlikte. Böyle bir imkan tanıdığı için belediyemize teşekkür ediyoruz” dedi.

  İzmirliler, çemberde Kordon keyfi yaptı #2

  SOSYAL MESAFEDEN TEMİZ HAVANIN KEYFİNİ ÇIKARDILAR

  Arkadaşları ile birlikte kordona gelerek gecenin ve havanın güzelliğini yaşayan bir diğer isim ise Gülcan Şimşek (22) oldu. Kısa bir açıklama yapan Şimsek, “Kısıtlamalarımız bitti. Büyükşehir Belediyemizin yapmış olduğu çemberler içerisinde sosyal mesafe kuralına uyarak arkadaşlarımızla kordonun tadını çıkarıyoruz” diye konuşurken, kordona gelerek arkadaşları ile birlikte zaman geçiren bir diğer kişi olan Selinay Aydın da (23), çemberler içerisinde arkadaşları ile birlikte sosyal mesafe kuralına uyarak kordonun keyfini çıkardıklarını ifade etti.

  İzmirliler, çemberde Kordon keyfi yaptı #3

  SOSYAL MESAFELİ BALIK KEYFİ

  Öte yandan birçok vatandaş kordona gelerek balık tutma keyfini yaşadı. Balık tutmak için gelen vatandaşlardan birisi olan Mehmet Yılmaz (60), kısıtlamaların ardından balık tutmaya geldiğini ifade ederek, “Sosyal mesafemizi mümkün olduğunca koruyarak balık tutmaya geldik. Balık tutma keyfini yaşıyoruz ve bizim için çok iyi oluyor. Mutluyuz” diye sözlerini tamamladı.

  İzmirliler, çemberde Kordon keyfi yaptı #4

  İzmirliler, çemberde Kordon keyfi yaptı #5

  İzmirliler, çemberde Kordon keyfi yaptı #6

  İzmirliler, çemberde Kordon keyfi yaptı #7

  İzmir'de maskesiz dışarı çıkmak yasaklandı-haberi için tıklayın

  İzmirliler, çemberde Kordon keyfi yaptı #8


  Görüş Bildir